بازار سرمایه

بزرگترین واگذاری شرکت رسانه‌ای در تاریخ آمریکا

«کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا» (FCC) اعلام کرد با خرید 49 میلیارد دلاری شرکت مخابراتی AT&T برای در اختیار گرفتن مرکز DirecTV موافقت کرده است تا بر این اساس بزرگترین واگذاری یک شرکت تامین کننده محتوای تلویزیونی در تاریخ آمریکا اتفاق بیفتد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، موافقت سازمان FCC از قبل پیش‌بینی می‌شد و از زمانی که شرکت مخابراتی AT&T در مه 2014 قرارداد اولیه را به امضا رساند، بازبینی‌های مختلف این واگذاری آغاز شد.

«تام ویلر» رئیس هیئت مدیره FCC تایید کرد که تمام اعضای کمیسیون این سازمان با این واگذاری بزرگ موافقت کرده‌اند و طی آن دو شرکت AT&T و DirecTV شرایط آنها را پذیرفته‌اند تا بر اساس قوانین موجود این واگذاری صورت گیرد.

شرکت AT&T در جریان تکمیل خریداری DirecTV هم‌اکنون سیاست‌های کلی خود را برای ادامه فعالیت‌هاش تغییر داده است و از این پس به جای آنکه خود را یک شرکت مخابراتی معرفی کند، به عنوان یک شرکت ارتباطی و رسانه‌ای حضور میابد.

«راندال استیفنسون» مدیرعامل AT&T با انتشار بیانیه‌ای توضیح داد: «اساس فعالیت شرکت ما تغییر کرده است و توانمندی‌ها و امکانات ما برای حضور در بازار متفاوت شده است».

لازم به ذکر است که پیش از انتشار بیانیه ویلر، تحلیلگران پیش‌بینی کرده بودند این واگذاری صورت میگیرد تا AT&T بتواند 6 میلیون مشتری جدید در حوزه تلویزیون را در اختیار بگیرد و وارد این بازار شود.


​​