فناوری اطلاعات

همه نسخه‌های ویندوز اورژانسی وصله شدند

شرکت مایکروسافت به صورت کاملا اورژانسی تمام نسخه‌های کنونی سیستم عامل ویندوز را خارج برنامه‌ همیشگی خود وصله کرد تا مشکل امنیتی آنها برطرف شود.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، بر اساس اخبار منتشر شده، سری جدید آسیب‌پذیری‌های جدی در نسخه‌های مختلف ویندوز شناسایی شد که به هکرها امکان می‌داد از راه دور کنترل کامل رایانه شخصی کاربران را در دست بگیرند و اطلاعات آن را سرقت کنند.

این مشکل نسخه‌های ویستا، ویندوز 7، ویندوز 8، ویندوز 8.1، ویندوز RT، ویندوز RT 8.1، ویندوز سرور 2008 و ویندوز سرور 2012 را تحت تاثیر قرار می‌داد. البته گفته شد که نسخه کنونی ویندوز 10 از این آسیب‌پذیری در امان بود.

مایکروسافت توضیح داد که این آسیب‌پذیری در خانواده حفره‌های «بحرانی» طبقه‌بندی می‌شود و به همین خاطر وصله‌های مربوطه به صورت اورژانسی ارایه شده‌اند.

اگر قابلیت Automatic Update در نسخه‌های یاد شده از سیستم عامل ویندوز فعال باشد، وصله‌های مربوط به صورت خودکار برای کاربران عرضه می‌شوند. در غیر این صورت کاربران می‌بایست هرچه سریع‌تر این وصله‌ها را از روی سایت اینترنتی مایکروسافت بارگذاری کنند.

مرکز امنیتی Security TechCenter هشدار داد که آسیب‌پذیری‌های جدید این امکان را فراهم می‌کنند که از راه دور کدهای مخرب روی رایانه منتشر شود تا شرایط لازم برای سرقت اسناد و اطلاعات فراهم آید. این کدهای مخرب می‌توانند از طریق صفحات اینترنتی وارد رایانه‌های ویندوزی شوند.


​​