تلفن همراه

مایکروسافت برای اندروید سیستم راه‌انداز ویژه عرضه کرد

شرکت مایکروسافت طی ماه‌های اخیر تمرکز فراوان بر سیستم‌عامل موبایلی اندروید داشته است و تلاش فراوان می‌کند تا همه محصولات خود را با این پلتفرم محبوب موبایلی سازگار کند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، هفته گذشته دستیار دیجیتالی Cortana for Android عرضه شد و مایکروسافت هم‌اکنون در حال تکمیل یک سیستم راه‌انداز ویژه برای اندروید است که با نام Arrow Launcher شناخته می‌شود و آزمایش‌های داخلی روی نسخه بتای این ابزار آغاز شده است.

سیستم Arrow Launcher سه صفحه اختصاصی مجزا برای گوشی‌های هوشمند ارایه می‌دهد. صفحه پیش‌فرض به گونه‌ای طراحی شده است که کلید میان‌بر مخصوص چهار برنامه کاربردی در یک ردیف روی آن نمایان شده‌اند و که اولین کلید مخصوص آخرین ابزار کاربردی باز شده است و سه ابزار دیگر هم بسته به سلیقه کاربران تغییر می‌کنند.

در قسمت پایین یک کلید برای ورود به منوی اصلی تعبیه شده است و در کنار آن هم کلید مربوط به لیست شماره تلفن‌ها قرار دارد.

صفحه اصلی گوشی هوشمندی که مایکروسافت برای گوشی‌های سامسونگ طراحی کرده است به گونه‌ای طراحی شده که در سمت چپ لیست شماره‌ تلفن‌ها و افرادی که معمولا با آنها تماس دارید را نمایان می‌کند و در قسمت راست هم گزینه‌هایی برای یادداشت‌برداری سریع و پیام‌های هشدار دهنده در نظر گرفته شده است.

این سیستم به گونه‌ای طراحی شده است که در صفحه نخست می‌تواند چهار ابزار کاربردی را برای کاربران نمایان کند. در منوی اصلی ابزارها می‌توانند بر اساس حروف الفبا یا سلیقه کاربر چیده شوند و در کل می‌توان گفت این طراحی با آنچه که سیستم Google Now Launcher در Android M ارایه می‌دهد اندکی متفاوت است.


​​