فناوری اطلاعات

مایکروسافت آمار 24 ساعت اول آپگرید به ویندوز 10 را اعلام کرد

منبع: دیجی کالا
مایکروسافت اعلام کرده که در 24 ساعت اول، حدود 14 میلیون کاربر از سرتاسر دنیا به ویندوز 10 آپگرید کرده‌اند.
 
مایکروسافت می‌گوید پس از گذشت 24 ساعت از عرضه ویندوز 10، این سیستم عامل بر روی 14 میلیون دستگاه در سرتاسر دنیا نصب شده است. مایکروسافت در حال انتشار آپگرید ویندوز 10 برای کاربران بسیاری است و مایکروسافت می‌گوید این تازه آغاز راه است.
 
 
مایکروسافت تاکید می‌کند که ممکن است چند هفته‌ای تا انتشار آپگرید رایگان ویندوز 10 برای همه افرادی که ثبت‌نام کرده‌اند زمان باقی مانده باشد.
 
مایکروسافت جزئیات بیشتری از 14 میلیون کاربر خود اعلام نکرده، اما می‌دانیم که مایکروسافت 5 میلیون کاربر Insider یا تست‌کننده دارد؛ بنابراین حدود 9 میلیون نفر اولین‌بار است که جدیدترین سیستم عامل مایکروسافت را بر روی دستگاه‌هایشان نصب کرده‌اند.
 
اگر 14 میلیون عدد را به بازه‌هایی کمتر تقسیم کنیم به 583,333 نصب برای هر ساعت، 9,722 برای هر دقیقه و 162 برای هر ثانیه می‌رسیم.
 
«دن ریبرن» از تحلیلگران موسسه Frost & Sullivan و مدیر وبسایت Streaming Media نیز که وضعیت آپدیت ویندوز 10 را از نزدیک دنبال می‌کند در وبسایت خود نوشته است: "بر اساس داده‌هایی که از ISP ها دریافت کرده‌ام، مجموع ترافیک CDN ها برای آپدیت ویندوز 10 به 10 Tbps رسیده است و ترافیک روز پنجشنبه از روز چهارشنبه بیشتر بوده است." وی تاکید می‌کند که "انتشار آپدیت ویندوز 10 توسط مایکروسافت محدود بوده و این تازه آغاز راه است."
 
انتشار میزان دانلود ویندوز 10 در 24ساعت اول، می‌تواند نشانه رضایت مایکروسافت و قرارگرفتن در مسیر هدف اصلی‌اش یعنی 1 میلیارد دستگاه ویندوز 10 طی سه سال آینده است.
 
ساتیا نادلا در هنگام عرضه ویندوز 10 در کشور کنیا اقامت داشت تا تاثیر سیستم‌عامل جدید بر زندگی مردم روستایی را از نزدیک شاهد باشد. تری میرسون مدیر ارشد بخش ویندوز هم در فروشگاه مایکروسافت محل زندگی‌اش حضور داشت (تصویر بالا).

​​