فناوری اطلاعات

چگونه بدون صف، ویندوز 10 را دانلود کنید

منبع: دیجی کالا
شرکت مایکروسافت ویندوز 10 را براساس یک جدول زمانی عرضه می‌کند و به‌همین دلیل بسیاری از کاربران برای دریافت آن باید صبر کنند.
 
آپدیت رایگان ویندوز 10 برای سیستم‌های مختلف عرضه شده است. تا این لحظه بیش از 14 میلیون نفر از این سیستم‌عامل استفاده می‌کنند. این در حالی است که همچنان افراد زیادی وجود دارند که منتظر دریافت این آپدیت هستند. به همین دلیل روش‌هایی وجود دارد که بتوانید این آپدیت را سریع‌تر دریافت کنید.
درمرحله اول باید از فایل‌های خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. کاربران ویندوز 7 یا 8.1 قبل از هرکاری بد نیست به این لینک مراجعه کنند.
 
 اگر از نسخه 32 بیتی ویندوز 7 و 8.1 استفاده می‌کنید، باید به این لینک بروید و فایل مورد نظر را دانلود کنید.
 
اگر از نسخه 64 بیتی ویندوز 7 و 8.1 استفاده می‌کنید، می‌توانید به وارد این لینک شوید و فایل مورد نظر را دانلود کنید.
 
برای اینکه متوجه شوید از چه نسخه‌ای از ویندوز استفاده می‌کنید، باید روی My Computer یا This PC کلیک راست کنید و به قسمت Properties بروید. در این قسمت مشخص شده که شما از کدام نسخه ویندوز استفاده می‌کنید.
 
ابزارهایی که با کلیک روی لینک‌های بالا دریافت کرده‌اید را اجرا کنید. در این لحظه باید روی Upgrade Your PC کلیک کنید. ویندوز 10 به شکل خودکار دانلود می‌شود و زمانی که این کار به پایان رسید، سه روش مختلف را برای نصب پیش روی شما قرار می‌دهد. در روش اول تمام فایل‌های شخصی و برنامه‌ها حفظ می‌شوند.
 
در روش دوم تنها فایل‌های شخصی شما باقی می‌مانند و در روش سوم هیچ‌کدام از فایل‌ها حفظ نمی‌شوند. بهترین کار این است که گزینه اول را انتخاب کنید. ویندوز 10 به شکل خودکار روی سیستم شما نصب می‌شود و پس از چندبار خاموش و روشن شدن دستگاه و انجام تنظیمات مختلف، می‌توانید از آن استفاده کنید. اگر ویندوز 10 را نصب کردید و تصمیم گرفتید که از ویندوز 7 یا 8.1 استفاده کنید، می‌توانید به قسمت Settings بروید و روی Update & Security کلیک کنید. در این قسمت باید گزینه Go Back to Windows 7 یا 8.1 را انتخاب کنید.

​​