تلفن همراه

مرسدس، BWM و Audi باهم نقشه نوکیا را خریدند

پس از چند هفته شایعه‌پراکنی در رسانه‌های آنلاین، سرانجام شرکت نوکیا به صورت رسمی تایید کرد که مرکز توسعه نقشه الکترونیکی HERE را به قیمت 3 میلیارد دلار (2.8 میلیارد یورو) به گروه شرکت‌های خودروساز آلمانی واگذار کرده است.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شرکت‌های خودروساز Audi AG، BMW Group و Daimler AG با تشکیل یک کنسرسیوم واحد مرکز توسعه نقشه الکترونیکی نوکیا را به صورت مشترک خریداری کردند.

نوکیا با انتشار بیانیه‌ای توضیح داد که تمرکز اصلی HERE بر «توسعه نقشه‌های دقیق و به‌روز، و همچنین خدماتی است که نسل جدید سیستم‌های هوشمند را در اختیار راننده می‌گذارند و صنعت خودروسازی جهان را متحول می‌کند».

«راجیو سوری» مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره نوکیا در این خصوص گفت: «با این اتفاق آخرین گام در تغییر فعالیت‌های شرکت نوکیا را برداشتیم تا بتوانیم به صورت شفاف‌تر مراحل ادغام خود با شرکت Alcatel-Lucent را دنبال کنیم».

با فروش واحد توسعه نقشه‌های الکترونیک، شرکت نوکیا هم‌اکنون در دو بخش اصلی فعالیت‌های خود را متمرکز کرده است: Nokia Networks و Nokia Technologies.

نخستین بخش همچنان به عرضه خدمات پهن‌باند و زیرساخت‌های مخابراتی ادامه می‌دهد و بخش دیگر هم بر توسعه فناوری‌های پیشرفته و حق امتیازها تمرکز دارد.


​​