فناوری اطلاعات

توصیه‌ سونی به کاربران VAIO: ویندوز 10 نصب نکنید

منبع: دیجی کالا
بخش پشتیبانی شرکت سونی در وب‌سایت رسمی‌اش به کاربران کامپیوترهای شخصی «وایو» (VAIO) توصیه کرده است که برای نصب ویندوز 10 کمی صبر کنند.
 
گرچه شرکت سونی دیگر مالکیت برند وایو را ندارد، اما همچنان سونی در قبال بسیاری از کاربران وایو مسوولیت دارد. از این رو، این شرکت به صاحبان کامپیوترهای شخصی وایو توصیه کرده است که به روز‌رسانی کامپیوترشان به ویندوز 10 را که اوایل این ماه منتشر شد، به تعویق بیاندازند. 
 
براساس گزارش سونی، علت چنین توصیه‌ای این است که آنها همچنان مشغول کار روی به‌روزرسانی درایورها هستند. هدف از این به‌روزرسان‌ها این است که ویندوز 10 کاملا روان روی سیستم اجرا شود. سونی در پستی در صفحه‌ی پشتیبانی‌اش اشاره کرده است که: "برای تضمین سازگاری و هم‌خوانی کامپیوترهای وایو با ویندوز 10، اکیدا توصیه می‌شود برای ارتقای کامپیوترهایتان تا زمان آماده شدن درایورها صبر کنید."
 
این شرکت همچنین اضافه می‌کند که "ما در حال حاضر مدل‌های پشتیبانی شده را مورد آزمون قرار می‌دهیم و نتایج را در سریع‌ترین زمان ممکن ارایه خواهیم داد. ما در نظر داریم اطلاعات مربوط به ارتقا به ویندوز 10 را براساس برنامه‌ی معین شده منتشر کنیم. همچنین بر مبنای سیستم عاملی که روی کامپیوتر نصب شده، اطلاعاتی مربوط به مدل‌های 8 و 8.1، درایورها و برنامه‌ها منتشر می‌کنیم."
 
براساس جدول‌های زمانی درج شده در این گزارش، این درایورها در ماه اکتبر یا نوامبر سال 2015 میلادی، بسته به نسخه‌ی ویندوزی که روی کامپیوتر نصب شده، به‌روزرسانی خواهند شد. پس از انجام این کار، کاربران وایو می‌توانند کامپیوترشان را به ویندوز 10 ارتقا دهند.

​​