تلفن همراه

نگران تعمیر OnePlus 2 نباشید

این نخستین باری نیست که بخش‌های مختلف گوشی هوشمند OnePlus 2 از یکدیگر باز می‌شود تا میزان پیچیدگی آن برای تعمیرات احتمالی سنجیده شود. اما کارشناسان هم‌اکنون دریافته‌اند این گوشی هوشمند چینی محبوب به راحتی می‌تواند تعمیر شود و از 10 امتیاز عدد 7 را به خود اختصاص داده است.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مرکز iFixit با جدا کردن تمام بخش‌های به کار رفته در گوشی هوشمند OnePlus 2 آزمایش‌های لازم را روی آن انجام داد و در پایان متوجه شد که جمع‌آوری قطعات و راه‌اندازی مجدد گوشی کار چندان دشواری نیست.

کارشناسان توضیح دادند که جدا کردن بخش پشتی بدنه گوشی بسیار آسان بوده و پیچ‌های معمولی که در آن به کار رفته، باعث شده است تا دسترسی به قسمت‌های داخلی به آسانی فراهم شود.

پس از آن باتری غیرقابل تعویض و ماژول مخصوص دوربین بیرون آورده شده است. حسگر 13 مگاپیکسلی این گوشی هوشمند با اندازه 1.3 میکرون بزرگترین قطعه در این بخش بوده است. بورد اصلی گوشی نیز به کمک یک پیچ ثابت شده است و سیستم ورودی microUSB Type-C نیز به راحتی از جای خود خارج شده است.

البته باید توجه داشت که روی بورد اصلی انواع تراشه‌ها به کار گرفته شده است که عدم آگاهی از آنها می‌تواند باعث از کار افتادن گوشی شود.

مرکز iFixit برای بررسی‌های خود امتیاز 10 را در نظر گرفته است و به عبارت دیگر توضیح داده است که 10 به این معنی است که یک دستگاه گوشی هوشمند به راحتی و بدون هیچ مشکلی تعمیر می‌شود. با این سیستم گوشی هوشمند OnePlus 2 توانست امتیاز 7 را به دست آورد.


​​