تلفن همراه

بخشی از شرکت HTC فروخته می‌شود

مشکلات مالی فشارهای فراوان به شرکت HTC وارد کرده است و این کارخانه موبایل‌ساز تایوانی برای ادامه حیات خود موانع فراوانی را پیش‌رو می‌بیند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، گزارش مالی اولیه‌ای که در مورد وضعیت مالی HTC در سه ماهه دوم امسال حاکی از آن است که این شرکت در دوره زمانی مذکور با ضرر مالی 257 تا 291 میلیون دلاری مواجه می‌شود.

شرکت HTC با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که قصد دارد کارخانه خود در شهر شانگهای چین را بفروشد تا از این طریق جلوی ضررهای مالی بیشتر را بگیرد. مذاکرات در این زمینه هم‌اکنون آغاز شده است و منابع آگاه اعلام کردند خریدار احتمالی یک شرکت چینی تولیدکننده تلفن‌های همراه است.

این واگذاری بخشی از استراتژی جامع HTC محسوب می‌شود که به موجب آن شرکت مذکور می‌کوشد هزینه‌های خود را پایین بیاورد و از این طریق بتواند حضور پویاتری در بازار جهانی تلفن همراه داشته باشد.

تصمیم جدید HTC برای تغییر ساختار اخراج بخشی از کارمندان را هم شامل می‌شود و بر اساس آن در برخی گزارش‌ها آمده است این شرکت تایوانی طی ماه‌های باقیمانده از سال جاری میلادی 15 درصد کارمندان خود را اخراج می‌کند.

شرکت HTC اعلام کرد که فروش کارخانه آن در کشور چین تاثیری بر عرضه جهانی محصولات آن برجا نمی‌گذارد و کاربران بازهم می‌توانند شاهد حضور گوشی‌های این شرکت باشند.


​​