فناوری اطلاعات

لپ‌تاپ‌های VAIO باز می‌گردند

منبع: دیجی کالا
سونی به‌تازگی اعلام کرد که قصد دارد مدل جدیدی از لپ‌تاپ‌های VAIO را راهی بازار کند.
 
شرکت سونی به‌دلیل ضررهای مالی زیاد بخش تولید لپ‌تاپ‌های خودش را به‌فروش رساند و فعالیت این قسمت را بسیار محدود کرد. لپ‌تاپ‌های VAIO تنها در ژاپن تولید می‌شدند و قیمت بسیار بالایی هم داشتند. به‌تازگی این شرکت اعلام کرده که قصد دارد مدل جدیدی از لپ‌تاپ‌های VAIO را راهی بازار کند. این محصولات که فعلا تنها در ژاپن تولید می‌شوند، قرار است در بازار آمریکا به‌فروش برسند. از این رو سونی لپ‌تاپ جدیدی به‌نام Z Canvas را تولید کرده است.
 
موضوع جالب اینجاست که این لپ‌تاپ در فروشگاه‌های شرکت مایکروسافت به فروش خواهد رسید. البته قابلیت خرید آنلاین هم برای آن در نظر گرفته شده است. این لپ‌تاپ از مهر ماه راهی بازار می‌شود و قیمت 2200 دلار برای آن در نظر گرفته شده است. البته مدل‌های دیگری هم از این محصول با سخت‌افزاری پایین‌تر راهی بازار خواهند شد که با قیمت ارزان‌تری می‌توان آن‌ها را خریداری کرد.
 
این لپ‌تاپ سونی که یک محصول Hybrid به‌حساب می‌آید از یک پردازنده Core i7، یک صفحه‌نمایش 12 اینچی با کیفیت 2560x1704 پیکسل، 256 گیگابایت حافظه SSD و 16 گیگابایت رم برخوردار است.
 
لازم به‌ذکر است که تبلت‌های Surface 3 Pro شرکت مایکروسافت که سخت‌افزاری شبیه به این محصول جدید سونی دارند را می‌توان با قیمت 1500 دلار خریداری کرد.
 
شرکت سونی تغییرات زیادی را در بخش VAIO به‌وجود آورده و سعی کرده این قسمت محصولات پوشیدنی و قابل حمل تولید کند. یکی دیگر از فعالیت‌هایی که این بخش انجام می‌دهد، تولید ربات است. اولین ربات‌های ساخته VAIO با نام Aibo تولید شده‌اند.
 
سونی در سال 2014 به دلیل فروش بسیار پایین لپ‌تاپ‌هایش، بخش تولید لپ‌تاپ و رایانه‌های خودش را فروخت و فعالیت این قسمت را بسیار محدود کرد. سونی در ژاپن شرکتی به نام Vaio Corp را به‌وجود آورد تا بتواند این بخش را از نو بازسازی کند. در ادامه می‌توانید تصاویر منتشر شده از Z Canvas  را مشاهده کنید.

​​