تلفن همراه

فلسطینی‌ها صاحب نسل سوم شبکه‌های مخابراتی می‌شوند

نسل سوم خدمات تلفن همراه موسوم به 3G سرانجام به فلسطین می‌رسد و این طور که مقامات این کشور اعلام کرده‌اند، به زودی فلسطینی‌ها هم می‌توانند از این سرویس‌ها بهره‌مند شوند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، دولت فلسطین هفته گذشته مذاکراتی را با رژیم صهیونیستی برگزار کرد و بر اساس آن موافقت شد اشغالگران در جریان راه‌اندازی نسل سوم شبکه‌های مخابراتی در کشور  فلسطین اختلال ایجاد نکنند.

سخنگوی وزارت ارتباطات فلسطین در این خصوص به روزنامه‌نگاران توضیح داد که فعالیت‌ها برای راه‌اندازی نسل سوم شبکه‌های مخابراتی به زودی آغاز می‌شود.

او گفت بر اساس شرایطی که بین دولت فلسطین و صهیونیستی‌ها تعیین شده است این شبکه مخابراتی راه‌اندازی می‌شود که البته این شرایط هنوز به طور دقیق مشخص نیست.

دولت فلسطین اعلام کرد که هم‌اکنون می‌تواند اپراتور موبایلی خود را برای ارایه این خدمات انتخاب کند و پس از مدت‌ها تاخیر، طیف باند مخابراتی مورد نیاز خود را برای ارایه خدمات مربوطه در اختیار بگیرد.

«العم موسی» وزیر ارتباطات فلسطین در این خصوص اعلام کرد که همه پیش‌بینی‌های لازم انجام شده است تا مردم این کشور هم بتوانند به نسل سوم خدمات مخابراتی دسترسی داشته باشند.

او در این خصوص به خبرگزاری رویترز توضیح داد: «ما در آخرین مذاکرات پیشنهادات خود را متناسب با نیازهای کنونی مطرح کردیم و برخی اصلاحات روی آن صورت گرفت تا سرانجام بتوانیم نسل سوم شبکه‌های مخابراتی و ارتباطی را راه‌اندازی کنیم».


​​