فناوری

دستیار دیجیتالی فیس‌بوک با نام M عرضه شد

پس از Siri اپل،‌ Now گوگل و Cortana مایکروسافت هر کدام در بازار دستیارهای دیجیتالی محبوبیت فراوان کسب کرده‌اند، این بار نوبت فیس‌بوک شده است تا برای مخاطبان خود محصول مشابه را ارایه دهد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شرکت فیس‌بوک از مدت‌ها قبل سرمایه‌گذاری فراوان را برای تولید دستیار دیجیتالی خود انجام داد و هم‌اکنون این محصول را با نام M معرفی کرده است تا با Siri،‌ Now و Cortana رقابت کند. این دستیار دیجیتالی به عنوان بخشی از ابزار ارتباطی Messenger فیس‌بوک ارایه شده است.

دستیار دیجیتالی M به صورت کاملا محدود ارایه شده است و در حال حاضر تنها چندصد کاربر ساکن سانفرانسیسکو آن را به صورت آزمایشی مورد استفاده قرار می‌دهند. ابزار ارتباطی Messenger فیس‌بوک در طول هر ماه بیش از 700 میلیون کاربر فعال دارد و اضافه شدن دستیار M به آن می‌تواند انگیزه کاربران برای استفاده از این محصول را افزایش دهد.

شرکت فیس‌بوک توضیح داد دستیار دیجیتالی M به سیستم هوش مصنوعی مجهز شده است و می‌تواند تمام رفتارهای کاربر را تشخیص دهد و متناسب با آن عکس العمل درست را نشان دهد.

فیس‌بوک بر این باور است که این قابلیت بزرگترین تفاوت M و دستیارهای دیجیتالی ساخته شده در شرکت‌های رقیب محسوب می‌شود و به جز اینکه به تمام سوالات کاربر پاسخ می‌دهد، نیازهای او را از قبل شناسایی می‌کند.


​​