لبه تکنولوژی

رایانه جدید ایسر با قابلیت اتصال مغناطیسی بخش‌های مختلف

شرکت ایسر به دنبال حضور در نمایشگاه بین‌المللی IFA 2015 برلین رایانه شخصی جدیدی را با نام Revo Build معرفی کرد که نسبت به هرآنچه تاکنون دیده‌ایم متفاوت است.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این محصول یک سیستم چندگانه محسوب می‌شود که به کاربران امکان می‌دهد با اضافه کردن قطعات مختلف به صورت مغناطیسی، رایانه مورد نظر خود را بسازند. بر این اساس اگر شما قصد داشته باشید هارددیسک، پردازنده گرافیکی یا دیگر بخش‌های جدید را به این سیستم اضافه کنید، مانند متصل کردن قطعات اسباب‌بازی می‌توانید این کار را انجام دهید.

توجه داشته باشید که رای اتصال قطعات مختلف این سیستم رایانه‌ای هیچ نوع کابل و سیم به کار نمی‌رود و بخش‌های مختلف به صورت خودکار یکدیگر را شناسایی می‌کنند. در بخش اصلی این رایانه یک جعبه مرکزی سیاه‌رنگ وجود دارد که پردازنده و حافظه را شامل می‌شود و پس از آن بخش مربوط به سیستم صوتی، تامین انرژی الکتریسیته و حافظه داخلی می‌تواند به صورت مغناطیسی به آن متصل شود.

ایسر توضیح داد که به مرور زمان به‌روزرسانی‌هایی برای این رایانه انجام می‌دهد تا به عنوان مثال پردازنده گرافیکی جدید، استانداردهای Wi-Fi و ... در اختیار آن قرار گیرد.

یکی از بخش‌هایی که می‌تواند به این رایانه عجیب متصل شود، باتری قابل حمل است. این باتری به گونه‌ای ساخته شده است که می‌تواند انرژی مورد نیاز گوشی هوشمند شما را هم تامین کند.

ایسر توضیح داد که با عرضه گسترده Revo به بازار جهانی قصد دارد این فرصت را در اختیار کاربران بگذارد تا رایانه شخصی مورد نیاز خود را درست کنند و بدون آنکه هیچ دانش فنی در این زمینه داشته باشند، به نیاز و سلیقه شخصی خود پاسخ دهند.

رایانه Revo مبتنی بر سیستم عامل ویندوز 10 ساخته شده است و پیش‌بینی می‌شود که در آینده نزدیک با قیمت 249 یورو وارد بازار شود.


​​