اپلیکیشن

Chrome 45 حافظه دستگاه‌های موبایلی را کمتر اشغال می‌کند

کاربرانی که از Chrome استفاده می‌کنند، این مرورگر اینترنتی را به خاطر توانمندی و دسترسی آسان به امکانات داخلی بسیاری می‌پسندند. با این وجود یک مشکل برای کاربران موبایلی Chrome وجود دارد و آن هم این است که ابزار مربوطه انرژی زیادی مصرف می‌کند و حافظه زیادی را به خود اختصاص می‌دهد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در آخرین نسخه این محصول موسوم به Chrome 45 تغییرات فراوان حاصل شده است تا مرورگر اینترنتی به صورت هوشمند متوجه شود که کاربر چگونه از منابع رایانه‌ای خود استفاده می‌کند تا متناسب با آن عکس‌العمل مناسب نشان دهد.

بستن تب‌های بدون استفاده، پاک کردن اطلاعات زائد از داخل حافظه و ارایه ابزارهای توانمند مبتنی بر وب مهم‌ترین تغییراتی است که در این نسخه از مرورگر اینترنتی گوگل ارایه شده است.

گوگل توضیح داد که در Chrome 45 میزان استفاده از حافظه به طور میانگین 10 درصد کاهش یافته است. با این وجود ابزارهای اینترنتی پیچیده از جمله سرویس پست الکترونیکی جیمیل هر کدام 25 درصد از حافظه‌ای که تا قبل اشغال می‌کردند را کاهش داده‌اند.

از دیگر اقداماتی که برای آخرین نسخه از مرورگر اینترنتی گوگل صورت گرفته، تعلیق آگهی‌های تبلیغاتی مبتنی بر Flash است که باعث می‌شود تمام محتوای اینترنتی بر پایه Flash مسدود شوند و به حالت استاندارد به نمایش درآیند.

گوگل توضیح داد که با این کار به کاربران موبایلی کمک می‌کند عمر باتری دستگاه آنها 15 درصد بیشتر از قبل افزایش یابد. 


​​