گجت

نام عینک هوشمند گوگل عوض شد

بر اساس گزارش جدید منتشر شده در روزنامه وال استریت ژورنال، شرکت گوگل نام پروژه Glass را که در آن عینک‌های هوشمند تولید می‌شد به Project Aura تغییر داد. البته به خاطر داشته باشید طرح Project Aura با Project Ara متفاوت است و در بخش دوم گوگل گوشی‌هایی به شکل تیکه‌های پازل تولید می‌کند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در این گزارش گفته شد که مهندسان، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و مدیران پروژه که پیش‌تر در مرکز سخت‌افزاری Lab126 آمازون به استخدام گوگل درآمدند تا به عنوان اعضای گروه Project Aura به فعالیت خود ادامه دهند. بیشتر این افراد پس از تعطیل شدن پروژه Fire Phone اخراج شدند.

بررسی مختصر در پروفایل این افراد روی شبکه اجتماعی لینکدین نشان داد گروه Project Aura گوگل به جز طرح عینک هوشمند،‌ روی دیگر فناوری‌های پوشیدنی هم کار می‌کنند و در زمینه‌های مختلف تخصص دارند.

برای آن دسته از کاربرانی که مطلع نیستند باید گفت که گوگل از ابتدای سال جاری میلادی به فروش نخستین مدل عینک هوشمند خود پایان داد و البته مدل ویژه آن را به مراکز بهداشتی، کارخانه‌ها شرکت‌های تولید انرژی و ... ارایه کرد.


​​