اپلیکیشن

فیس‌بوک برای روزنامه‌نگاران ابزار Signal را عرضه کرد

تنها یک هفته پس از معرفی ابزار Mentions فیس‌بوک برای روزنامه‌نگاران، شبکه اجتماعی مذکور قابلیت دیگری را با نام Signal در اختیار این گروه از افراد گذاشت.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، فیس‌بوک توضیح داد Signal یک ابزار رایگان است که امکان کشف و گزینش اطلاعات در منابع مختلف را برای آنها آسان می‌کند و به گونه‌ای طراحی شده است که اهالی رسانه از طریق آن می‌توانند محتوای ارزشمند را از منابع مختلف در کنار یکدیگر قرار دهند و آن را به کار برند.

در توضیحات Signal آمده است که این ابزار به صورت مستقیم در فیس‌بوک و اینستاگرام جست‌وجوهای خود را انجام می‌دهد و امکان گشت و گذار مبتنی بر کلیدواژه‌های مورد نظر را هم فراهم می‌کند.

این ابزار نه تنها امکان ردیابی موضوعات مهم را برای کاربران فراهم می‌آورد، بلکه به صورت عمیق‌تر محتوای مورد نظر را بررسی می‌کند. کاربران همچنین می‌توانند از Signal برای بررسی نظرات عمومی در مورد یک خبر استفاده کنند و به صورت مستقیم بازخوردهای منتشر شده روی صفحات فیس‌بوک پیرامون موضوع مورد نظر خود را در اختیار بگیرند.

ابزار Signal همچنین این امکان را فراهم می‌کند تا بتوانید مبتنی بر هشتگ‌های منتشر شده در اینستاگرام جست‌وجو کنید و در حساب‌های کاربری عمومی بتوانید موضوع مورد نظر خود را دنبال کنید. این ابزار همچنین امکان ردیابی اطلاعات در موضوعات تگ (Tag) شده را هم فراهم می‌کند و یک نقشه جهانی تعاملی برای نشان دادن وضعیت انتشار هر خبر را ارایه می‌دهد.

هر اطلاعاتی که از طریق Signal به دست می‌آورید، می‌تواند در قالب‌های مختلف برای شما ذخیره شود تا در آینده به آنها دسترسی داشته باشید. این اطلاعات همچنین می‌توانند به صورت مستقیم روی صفحه شما در شبکه‌های اجتماعی منتشر شوند.


​​