امینت

پایگاه داده اختصاصی پنتاگون برای مقابله با همه آسیب‌پذیری‌ها

پنتاگون بر اساس آخرین برنامه‌ریزی‌های خود در حال ساخت یک پایگاه داده بسیار گسترده است تا از این طریق بتواند آسیب‌پذیری‌های احتمالی در دستگاه دولتی آمریکا را به سرعت شناسایی کند و یک گام از هکرها جلوتر باشد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، گروه امنیت پنتاگون در گام نخست یک پایگاه داده از تمام آسیب‌پذیری‌هایی که تاکنون شناسایی شده است را راه‌اندازی می‌کند و سپس تمام رایانه‌های وزارت دفاع آمریکا در سازمان‌های زیرمجموعه را به آن متصل می‌کند تا جلوی فعالیت هکرها گرفته شود.

شبکه‌های رایانه‌ای آمریکایی‌ها از هم‌اکنون یک پایگاه امنیتی ویژه در اختیار دارد که به مهندسان کمک می‌کند هرگونه تهدید سایبری را پیش از بروز مشکلات مختلف شناسایی و برطرف کنند. این سیستم امکان پیش‌بینی حملات سایبری را برای کارشناسان امنیتی فراهم می‌آورد.

اگرچه ورود به این شبکه اصلی برای هکرها بسیار دشوار است، با این وجود پنتاگون یک سیستم امنیتی ویژه در نظر گرفته است تا کشف آسیب‌پذیری در این شبکه غیرممکن شود.

مقامات وزارت دفاع آمریکا هم‌اکنون در حال ساخت یک سیستم خودکار هستند که می‌تواند بدون دخالت مهندسان امنیتی هر گونه حفره‌ امنیتی یا آسیب‌پذیری را شناسایی کند و اقدامات لازم برای برطرف کردن آن را انجام دهد. یکی از مقامات پنتاگون در این خصوص توضیح داد که این کار در مرحله نخست با کدگذاری انجام می‌شود و در مراحل بعدی آسیب‌پذیری‌های شناسایی شده در بخش‌های مختلف به صورت خودکار به پایگاه داده اضافه می‌شوند تا در کوتاه‌ترین فرصت جلوی فعالیت آنها گرفته شود.


​​