فناوری

خودروی بدون راننده اپل آماده آزمایش عمومی

ماه گذشته مدیران ارشد اپل جلسه‌ای را با «سازمان وسایل نقلیه موتوری کالیفرنیا» (DVM) برگذار کردند که اسناد مربوط به آن توسط روزنامه گاردین منتشر شد. از جمله افرادی که در این نشست حضور داشتند، یکی از مدیران اپل بود که هم‌اکنون در پروژه تولید خودروی بدون راننده این شرکت فعالیت می‌کند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این جلسه بسیار حایز اهمیت بود. زیرا اپل در آن تاکید فراوان بر خودروهای بدون راننده داشت تا امکان حضور آنها در خیابان‌های معمولی شهر فراهم شود. بسیاری از کارشناسان اعلام کردند که این اصرار اپل به دلیل آزمایش عمومی نخستین خودروی بدون سرنشین آن بوده است.

هنوز اخبار رسمی در این زمینه منتشر نشده است. ولی منابع آگاه می‌گویند که اپل نخستین اتومبیل بدون سرنشین خود را طراحی و مدل آن را هم مشخص کرده است که به زودی مشخصات این خودرو منتشر می‌شود.

روز گذشته یک منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود به روزنامه گاردین توضیح داد که جلسه اپل با مرکز DVM به معنی تصدیق شایعات منتشر شده بوده است و بر این اساس به زودی می‌توانیم شاهد آزمایش‌های خیابانی نخستین خودروی بدون سرنشین اپل باشیم.

در گزارش این روزنامه همچنین گفته شد که اپل برای پروژه تولید خودروی هوشمند و برنامه مهندسی آن یک مدیر جدید در نظر گرفته است و به همین خاطر می‌توان پیش‌بینی کرد که خودروی آنها آماده ورود به آزمایشگاه شده است.

اوایل هفته جاری سایت خبری Apple Insider به نقل منبع آگاه خود گزارش داد که شرکت اپل به دنبال نیروی کاری متخصص می‌گردد تا آنها را در گروه Project Titan استخدام کند. در این فرآیند برخی مهندسان شرکت خودروسازی Tesla وارد اپل شده‌اند.


​​