اپلیکیشن

دلیل غیبت خود را به فیس‌بوک توضیح دهید

شرکت فیس‌بوک هفته گذشته قابلیت نه‌چندان کارآمدی را برای نشان دادن پیا‌‌م‌های خوانده شده شبکه‌ اجتماعی خود عرضه کرد. هم‌اکنون به نظر می‌رسد فیس‌بوک تصمیمات جدیدتری گرفته است و این بار می‌خواهد قابلیت ارایه دهد که اگر پیام دعوت برای شرکت در اتفاقات مختلف را در این شبکه اجتماعی دریافت کردید و در آن شرکت نکردید، علت غیبت خود را توضیح دهید.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این طور که سایت خبری AdWeek منتشر کرده است، مشترکان شبکه اجتماعی فیس‌بوک می‌توانند برای مراسم‌ها و اتفاقات مختلف دوستان و اطرافیان خود را دعوت کنند. در این شرایط کاربران یک کلید با نام «نمی‌توانم بیایم» (Can’t Go) را ابزار پیام‌رسان Messenger در اختیار دارند که اگر آن را فشار دهند، به میزبان اعلام می‌کنند که  نمی‌توانند در برنامه او شرکت کنند.

در مرحله نخست می‌توان گفت که شما از طریق قابلیت جدید فیس‌بوک می‌توانید عدم تمایل خود را برای حضور در اتفاق مربوطه اعلام کنید و به صورت مستقیم به او توضیح دهید که دلیل نیامدتان به برنامه مذکور چیست.

اما آن دسته از کاربرانی که به صورت غیرمستقیم از طریق یک دوست دیگر به برنامه دعوت شده‌اند، نمی‌توانند با میزبان در ارتباط باشند و دلیل خود را به او توضیح دهند. ولی فیس‌بوک با به‌روزرسانی جدید قصد دارد این امکان را هم به وجود آورد.

شرکت فیس‌بوک در به‌روزرسانی خود این امکان را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا در صورت عدم تمایل برای شرکت در مهمانی یا اتفاقات دیگر، به صورت مستقیم به میزان پیامک بفرستند.


​​