فناوری اطلاعات

Office 2016 مایکروسافت در سه نسخه مجزا عرضه شد

پس از مدت‌ها انتظار شرکت مایکروسافت سرانجام مجموعه نرم‌افزاری Office 2016 را برای سیستم‌های عامل ویندوز، مک و لینوکس عرضه کرد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، کاربرانی که در سرویس آنلاین Office 365 عضویت دارند می‌توانند به صورت اینترنتی این مجموعه نرم‌افزاری را در اختیار بگیرند. در مقابل، کاربران می‌توانند با پرداخت هزینه مشخص به صورت یکجا این بسته را خریداری کنند.

این مجموعه نرم‌افزاری در سه نسخه مجزا عرضه شده است. نسخه Office Home & Student مخصوص کاربران خانگی و دانشجویان با قیمت 149 دلار فروخته می‌شود، نسخه Office Home and Business مخصوص کاربران سازمانی 229 دلار قیمت دارد و نسخه Office Professional هم با قیمت 399 دلار عرضه می‌شود.

اگر کاربران قصد داشته باشند نسخه خانگی این محصول را از طریق اشتراک در سرویس Office 365 در اختیار بگیرند، سالانه 70 دلار می‌پردازند. شرکت مایکروسافت به‌روزسانی‌های خود را برای تمام کاربران این مجموعه نرم‌افزاری جدید به صورت ماهانه عرضه می‌کند.

مجموعه نرم‌افزاری Office 2016 به صورت مستقیم از ابزار ارتباطی اسکایپ پشتیبانی می‌کند و نرم‌افزار Outlook 2016 را نیز در خود جا داده است. این نرم‌افزار یک جست‌وجوگر هوشمند دارد که به صورت خودکار می‌تواند ایمیل‌ها با اهمیت کمتر را در گروه‌های جداگانه قرار دهد و از تمامی خدمات پردازش ابری پشتیبانی کند.

نرم‌افزار Excel 2016 در این مجموعه یک سیستم ویژه برای انتشار اطلاعات روی سیستم Power BI را شامل می‌شود و فضای لازم برای گفت‌وگوهای درون‌سازمانی را فراهم می‌کند. 


​​