اپلیکیشن

مایکروسافت به‌خاطر چینی‌ها Bing را کنار گذاشت

مایکروسافت همکاری‌های جدید خود را با بزرگترین جست‌وجوگر چین موسوم به Baidu آغاز کرد تا بر این اساس سایت اینترنتی Baidu.com به عنوان جست‌وجوگر پیش‌فرض در مرورگر اینترنتی Edge ویندوز 10 برای کاربران چینی ارایه شود.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، «یوسف مهدی» مدیر مرکز ویندوز و دستگاه‌های دیجیتالی مایکروسافت در یک مطلب وبلاگی توضیح داد: «امروز بسیار خرسندیم تا قرارداد همکاری دیگری را با شرکت چینی Baidu معرفی کنیم. جست‌وجوگر Baidu با بیش از 600 میلیون کاربر بزرگترین درگاه اینترنتی چین محسوب می‌شود».

این همکاری‌ها به کاربران Baidu در کشور چین کمک می‌کند از این پس آسان‌تر بتوانند سیستم عامل ویندوز 10 را از طریق شبکه توزیع Windows 10 Express به‌روز کنند. شرکت Baidu به همین منظور سرویس‌های مختلف خود از جمله Universal Windows Applications، Video، Cloud و Maps را با ویندوز 10 سازگار کرده است.

این قرارداد برای مایکروسافت اهمیت زیادی دارد تا از این طریق بتواند بازار چین به عنوان قطب فناوری جهان را در دست بگیرد. مایکروسافت از این طریق می‌کوشد با دیگر شرکت‌های چینی بزرگ از جمله Tencent، شرکت امنیتی Qihoo 360، لنوو و شیائومی همکاری‌های جدید را آغاز کند.


​​