تلفن همراه

اندروید 6 گوگل 5 اکتبر عرضه می‌شود

به دنبال معلوم شدن مشخصات مدل بعدی گوشی‌های Nexus که احتمال می‌رود گوگل آنها را در کنفرانس 29 سپتامبر معرفی کند، برخی منابع آگاه از هم‌اکنون جزییات مربوط به نسخه بعدی سیستم عامل این شرکت موسوم به Android 6.0 Marshmallow را منتشر کردند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، از هم‌اکنون تنها چندروز تا زمان برگزاری کنفرانس سالانه گوگل باقی مانده است و این شرکت بزرگ قصد دارد طی کنفرانس مذکور سیستم عامل را به صورت رسمی معرفی کند.

شرکت مخابراتی کانادایی Telus با انتشار گزارش رسمی اعلام کرد که نسخه بعدی سیستم عامل اندروید موسوم به Marshmallow از تاریخ 5 اکتبر 2015 یعنی یک هفته پس از معرفی رسمی توسط گوگل در اختیار کاربران جهانی قرار می‌گیرد.

این سیستم عامل نخستین بار از طریق دو گوشی هوشمند Nexus 5 و Nexus 6 عرضه می‌شود و سپس کاربران می‌توانند آن را روی دیگر دستگاه‌ها مورد استفاده قرار دهند. این شرکت مخابراتی اعلام کرد تاریخ مذکور قطعی است و بر این اساس کاربران از حدود دو هفته دیگر می‌توانند اندروید 6 را روی دستگاه‌های خود به کار برند.

دو مدل جدید گوشی‌های Nexus که به صورت همزمان در شرکت‌های ال‌جی و هوواوی ساخته شده‌اند، در تاریخ 29 سپتامبر در کنفرانس سالانه گوگل به صورت رسمی معرفی خواهند شد. پیش‌بینی می‌شود این دستگاه‌ها با نام‌های Nexus 5X و Nexus 6P عرضه شوند.


​​