فناوری

پروژه اینترنت رایگان فیس‌بوک تغییر نام داد

شرکت فیس‌بوک طرحی را با نام Internet.org پیش می‌برد که بر اساس آن می‌کوشد اینترنت رایگان را به دست کاربران جهانی برساند. این طرح هم‌اکنون به‌روزرسانی شده است تا ضمن در اختیار گرفتن قابلیت‌های امنیتی و کنترلی جدید، کاربران با نام متفاوت از آن استفاده کنند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شرکت فیس‌بوک اعلام کرد که از این پسر پروژه Internet.org را با نام Free Basics پیش می‌برد. این تغییر نام در تمام ابزارهای کاربردی مربوطه و سایت اینترنتی موبایلی مخصوص اینترنت رایگان فیس‌بوک اعمال شده است.

این شرکت در وبلاگ رسمی خود توضیح داد: «ما تغییراتی را اعمال کردیم تا بتوانیم اولویت‌های Internet.org را از برنامه‌ریزی گرفته تا ارایه خدمات، بهتر شناسایی کنیم. این اتفاق تغییر نام پروژه به Free Basics را هم شامل می‌شود. هر کاربری که هم‌اکنون از ابزار مربوط به این طرح استفاده می‌کند، همچنان می‌تواند روی دستگاه اندرویدی خود خدمات مربوطه را در اختیار بگیرد. ابزار مذکور از این پس با نام Free Basics در فروشگاه اینترنتی Google Play عرضه می‌شود».

از زمانی که «مارک زاکربرگ» مدیرعامل فیس‌بوک برای نخستین بار طرح ارایه خدمات رایگان اینترنتی به کاربران جهانی را معرفی کرد حدود دو سال می‌گذرد. این شرکت ادعا کرده است که در فاز نخست طرح خود به دوسوم مردم جهان معادل 5 میلیارد نفر اینترنت رایگان می‌دهد.


​​