تلفن همراه

Dropbox ابزار جدید برای گفت‌وگوی اینترنتی عرضه کرد

شرکت Dropbox از بزرگترین ارایه‌دهندگان خدمات پردازش ابری در جهان که چندی پیش شرکت Zulip را خریداری کرده بود، مبتنی بر فناوری آن و بربنای مجوز متن‌باز Apache ابزار کاربردی جدید برای گفت‌وگوهای اینترنتی عرضه کرد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، «تیم آبوت» یکی از بنیانگذاران شرکت Zulip توضیح داد که Dropbox با اقدام اخیر خود تمام سرورهای خود را آماده کرد تا بر اساس سرویس‌های ابری موجود امکان گفت‌وگوهای اینترنتی در اندروید، iOS، ویندوز، مک و لینوکس فراهم شود.

شرکت خدمات پردازش ابری Dropbox نسخه ویژه ابزار گفت‌وگوهای اینترنتی خود برای کاربران و سرورها را در مرکز GitHub ارایه کرده است و البته افراد می‌توانند آن را به صورت رایگان برای سیستم‌های عامل مک، ویندوز، iOS و اندروید بارگذاری کنند.

ابزار کاربردی Dropbox مخصوص گفت‌وگوهای اینترنتی با نام Zulip شناخته می‌شود و انواع امکانات مورد نیاز برای ذخیره اطلاعات روی فضای مجازی را هم در نظر گرفته است.

شرکت Dropbox به صورت همزمان سیستم ایمن‌ساز رمزهای عبور zxcvbn، پلتفرم یکپارچه‌سازی چند زبان‌ برنامه‌نویسی Djinni، سیستم کدنویسی Hackpad و سیستم Pyston JIT برای زبان برنامه‌نویسی متن‌باز Python را ارایه کرده است.


​​