تلفن همراه

دوربین Xperia Z5 سونی بین همه گوشی‌ها اول شد

مرکز DxOMark که از بزرگترین مراجع بررسی گوشی‌های هوشمند در جهان محسوب می‌شود محصول جدید گوگل موسوم به Nexus 6P هوواوی را بررسی کرد و در پایان گفت که این محصول پس از Galaxy S6 edge سامسونگ، بین تمام گوشی‌ها سومین دوربین برتر را در خود جا داده است.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این مرکز بر اساس آخرین بررسی‌های خود روی دوربین‌های دیجیتالی تمام گوشی‌های هوشمند پیشرفته در بازار جهانی اعلام کرد Xperia Z5 سونی بهترین دوربین در جهان را شامل می‌شود.

آزمایشگاه تخصصی این مرکز که با نام DxO Labs شناخته می‌شود، با انجام بررسی‌های دقیق و پیشرفته اعلام کرد Xperia Z5 سونی بهترین دوربین دیجیتالی را بین همه گوشی‌ها شامل می‌شود.

دوربین دیجیتالی این گوشی هوشمند توانست از امتیاز 100 عدد 87 را به خود اختصاص دهد و از این طریق رتبه بالاتری را نسبت به Galaxy S6 edge سامسونگ به دست آورد. تا پیش از این Galaxy S6 edge صاحب عنوان بهترین دوربین در بازار جهانی گوشی‌ها بود.

گوشی Nexus 6P گوگل در رتبه سوم این لیست قرار گرفته و گوشی LG G4 هم رتبه چهارم را از آن خود کرده است. آخرین گوشی که نام آن در این لیست ارایه شده Galaxy Note 4 سامسونگ است.

باید توجه داشت گوشی‌های کاربردی و توانمندی از جمله HTC One M9 و آیفون 6s در این لیست حضور ندارند.


​​