تلفن همراه

اریکسون طرح 5G را برای اروپایی‌ها عرضه کرد

شرکت اریکسون از بزرگترین تولیدکنندگان تجهیزات مخابراتی در جهان فعالیت‌های مرکز تحقیق و توسعه (R&D) خود در حوزه نسل پنجم خدمات مخابراتی 5G را گسترش داد و اعلام کرد که خدمات مربوط به این شبکه ارتباطی را در اختیار کشورهای اروپایی می‌گذارد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، طرح «5G برای اروپا» بزرگترین بازیگران صنعت مخابرات جهان، فعالان بخش خصوصی و بزرگترین دانشگاه‌های اروپایی را کنار هم جمع می‌کند.

این طرح یک اقدام تحقیقاتی گسترده و مشترک بین شرکت‌های اروپایی است و صنعت ICT را به صورت ویژه مورد هدف قرار می‌دهد. در  این فرآیند تمامی محصولات، خدمات و فرآیندهای حوزه ICT در اروپا تحت تاثیر قرار می‌گیرند تا با نسل پنجم خدمات مخابراتی سازگار شوند و اروپا از این طریق بتواند به بزرگترین قطب 5G در جهان تبدیل شود.

با این اتفاق اروپا هم‌اکنون عنوان دومین مرکز تحقیق و توسعه (R&D) جهان از نظر میزان بودجه و سرمایه‌گذاری را به خود اختصاص می‌دهد.

طرح شرکت مخابراتی اریکسون برای توسعه گسترده نسل پنجم خدمات مخابراتی نوآوری‌هایی را در زمینه‌های مختلف ارایه می‌دهد تا شرکت‌های کوچکتر اروپایی هم با این فرآیند درگیر شوند و کاربران عمومی پیش از سال 2020 بتوانند خدمات مربوطه را در اختیار بگیرند.


​​