بازار سرمایه

گوگل از امروز زیرمجموعه آلفابت شد

پس از مدت‌ها برنامه‌ریزی، گوگل از شب گذشته به یکی از زیرمجموعه‌های شرکت بزرگ آلفابت تبدیل شد تا بر این اساس بزرگترین تغییر ساختار در تاریخ فعالیت‌های خود را شکل دهد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، جمعه دهم 2 اکتبر 2015 (10 مهرماه 1394) آخرین روزی بود که گوگل در قالب یک شرکت مستقل فعالیت کرد و با این تغییر ساختار بزرگ، در کنار یکی از چندین شرکت زیرمجموعه آلفابت وارد دور جدید فعالیت‌های خود شد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در سایت سرمایه‌گذاری‌های گوگل، این شرکت از پایان 2 اکتبر 2015 به یک زیرمجموعه برای شرکت آلفابت تبدیل شد و سهام آن نیز در قالب بخشی از سهام شرکت آلفابت در تالار بورس ارایه شد.

این اتفاق تغییرات بزرگی را ایجاد کرد که البته برای کاربران خانگی چندان محسوب نبود. با این تغییرات تمامی کاربران خدمات گوگل طی امروز مانند گذشته خدمات این شرکت را مورد استفاده قرار دادند. اما در بخش پروژه‌های داخلی گوگل تغییرات بزرگتری اعمال شد و سیستم داخلی این شرکت برخی اصلاحیه‌ها را پیش‌روی خود دید.

این اتفاق باعث شد تا غول گوگل به صورتی که طی سال‌های گذشته در ذهن کاربران جهانی شکل گرفته بود از بین برود و دیگر شرکت گوگل تولید همزمان محصولات مختلف،‌ از سیستم عامل اندروید گرفته تا عینک هوشمند Glass و بالن‌های اینترنتی را در اختیار نداشته باشد.

گوگل از این هفته تغییرات بزرگی را در سیستم مدیریتی خود تجربه می‌کند تا از این پس به عنوان یک مرکز ارایه‌دهنده خدمات اینترنتی به فعالیت‌هایش ادامه دهد.

اطلاعاتی که هم‌اکنون در بخش سرمایه‌گذاری‌های سایت اینترنتی شرکت آلفابت منتشر شده حاکی از آن است که تمامی تغییرات اعمال شده و «کمیسیون امنیت و بازرگانی آمریکا» نیز با آن موافقت کرده است.


​​