تلفن همراه

خرید جدید اپل برای تبدیل شدن Siri به انسان واقعی

شرکت اپل در تلاش است کیفیت خدمات دستیار دیجیتالی Siri را بهبود بخشد و آخرین اقدام در این راستا خرید یک استارت‌آپ آمریکایی در هفته گذشته بوده است.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، اپل امروز با انتشار مطلبی در روزنامه فایننشال تایمز تایید کرد شرکت VocalIQ را خریداری کرده است. فناوری این شرکت به دستیار دیجیتالی اپل امکان می‌دهد تا دیالوگ‌های طبیعی و روزمره را آسان‌تر بفهمد.

شرکت VocalIQ خدمات هوش مصنوعی را مانند آنچه که در فیلم‌های علمی-تخیلی دیده می‌شود، در اختیار کاربران می‌گذارد و ادغام فناوری آن با دستیار Siri باعث می‌شود تا کاربران بتوانند بدون تکرار مطالب خود را به سیستم بفهمانند. این فناوری می‌تواند تا سه برابر دقت Siri در تشخیص دیالوگ‌ها را افزایش دهد.

البته شرکت اپل هنوز اعلام نکرده است که چگونه از فناوری‌های VocalIQ بهره می‌برد. با این وجود در بیانیه اپل گفته شد: «اپل همچنان به خرید شرکت‌های کوچکتر ادامه می‌دهد و البته در این فرآیند هدف از هر خرید را به صورت جداگانه اعلام نمی‌کند».

با این وجود چندان دور از ذهن به نظر نمی‌رسد که استارت‌آپ VocalIQ چگونه با فناوری‌های اپل ادغام شود. شرکت VocalIQ روی سایت اینترنتی خود توضیح داد که با این واگذاری فناوری‌های دستیار صوتی را در اختیار اپل می‌گذارد تا سیستم Siri بتواند با دقت بیشتر برای کاربران جهانی مورد استفاده قرار گیرد.

این فناوری به دستیار Siri کمک می‌کند علاوه بر به خاطر سپردن آخرین سوال کار، بتواند از اطلاعات رد و بدل شده در صحبت‌های روزانه و پیام‌های ارسالی هم استفاده کند.


​​