تلفن همراه

هزینه تولید آیفون 6S Plus اپل 16 دلار گران‌تر از 6 Plus

هر دستگاه آیفون 6S Plus با هزینه 236 دلار ساخته می‌شود

آزمایشگاه تخصصی IHS iSuppli در آخرین اقدام خود هزینه تمام قطعات به کار رفته در آخرین گوشی هوشمند اپل را محاسبه کرد و هزینه کارخانه‌ای آن را هم اعلام نمود تا مشخص شود هر دستگاه آیفون 6S Plus با چه رقمی به تولید می‌رسد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، بر اساس گزارشی که از سوی این مرکز منتشر شده است، هزینه قطعات مختلفی که در گوشی هوشمند آیفون 6S Plus با حافظه داخلی 16 گیگابایت به کار گرفته شده، 231.50 دلار است و اگر هزینه کارخانه‌ای را به آن اضافه کنیم، باید گفت هر دستگاه آیفون 6S Plus با مجموعه هزینه 236 دلار به تولید انبوه می‌رسد.

یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که افزایش هزینه تولید آیفون 6S Plus را باعث شد، فناوری 3D Touch بوده است. این فناوری به طور مجزا 10 دلار به هزینه‌ تولید آیفون جدید اضافه کرد.

ولی باید گفت تمام فناوری‌های جدیدی که در این گوشی هوشمند استفاده شدند، تنها 16 دلار هزینه تولید آیفون 6S Plus را نسبت به مدل قبلی افزایش دادند.

«اندرو راسویلر» مدیر مرکز IHS در این خصوص گفت: «فناوری 3D Touch و موتور Taptic اپل که در گوشی جدید به کار گرفته شده‌اند، تنها قابلیت‌های به‌روز شده محسوب می‌شوند. این فناوری‌ها باعث شده است هزینه تولید هر دستگاه آیفون برای شرکت اپل تغییر کند».

با اضافه شدن فناوری 3D Touch، هر نمایشگر آیفون 6S Plus با قیمت 52.20 دلار تولید می‌شود. بخش دیگری که هزینه زیادی دارد حسگر 12 مگاپیکسلی دوربین است که قیمت آن 22.50 دلار اعلام شده است. تراشه مرکزی A9 در این گوشی نیز با هزینه 22.00 دلار به تولید می‌رسد.


​​