فناوری اطلاعات

ایرانی‌ها از فروشگاه اینترنتی آمازون خرید می‌کنند

منبع: فارس
در حالیکه مدیرعامل شرکت پست از امکان خرید ایرانی‌ها از فروشگاه‌های معتبر اینترنتی خارجی از جمله Ebay و Amazon خبر داده، یک وارد کننده کتاب می‌گوید: از 10 سال پیش شرکت‌های ایرانی از طریق شرکت‌ واسطه یا شخص در کشورهای آمریکا، انگلستان و آلمان سفارش کتاب ایرانی‌ها از سایت آمازون را خریداری و به ایران ارسال می‌کنند.
 
اخیرا مدیرعامل شرکت پست در نشستی به مناسبت روز جهانی پست از امکان خرید ایرانی‌ها از فروشگاه‌های معتبر اینترنتی خارجی از جمله ‌Ebay و Amazon به وسیله یک شرکت واسطه خبر داد و اظهار امیدواری کرد که به این وسیله ارسال کالا از فروشگاه‌های اینترنتی ایرانی به خارج کشور نیز مهیا شود.
 
این خبر به دلیل اهمیت و دربرگیری موضوع با واکنش‌های متعددی همراه شد.
 
همچنان که حبیب فروغی یک وارد کننده کتاب در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات فارس،توضیح داد که هم اکنون نیز شرکت‌هایی در ایران اقدام به خرید کتاب از فروشگاه‌های بین‌المللی از جمله فروشگاه آمریکایی آمازون، واردات و توزیع آن در کشور می‌کنند.
 
وی توضیح داد: فعالیت این شرکت‌ها از طریق شرکت‌ واسطه یا شخص در کشورهای آمریکا، انگلستان و آلمان انجام می‌شود و پس از خرید، کتاب‌ها بسته‌بندی می‌شوند و به ایران پست و توزیع می‌شوند که حتی در زمان تحریم و با مشکلات ارسال پول و تحویل کتاب این تجارت متوقف نشده است.
 
فروغی تاکید کرد: این فعالیت رسمی در کشور با مجوز تخصصی واردات کتاب از وزارت ارشاد انجام می‌شود و حدود 10 سال است که این حرفه در کشور فعال است.
 
وی با بیان اینکه، دانشگاه‌ها، مراکز دولتی و خصوصی مشتری این شرکت‌ها هستند، گفت: مشتری‌ها کتاب‌های مورد نظر را روی سایت انتخاب می‌کنند و حداکثر طی20 روزه کتاب‌ها را در ایران تحویل می‌گیرند.
 
وی درباره قیمت این نوع خرید برای ایرانی‌ها، یادآور شد: به طور متوسط یک کتاب 10 دلاری در فروشگاه آمازون حدود 70 تا 80 هزار تومان برای مشتری در ایران هزینه خواهد داشت.

​​