امینت

نرم‌افزار Flash اورژانسی وصله شد

چند روز قبل پس از آنکه حفره امنیتی بحرانی در نرم‌افزار Flash شناسایی شد، کارشناسان امنیتی اعلام کردند که این اتفاق می‌تواند کاربران زیادی را در سراسر جهان به خطر بیاندازد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این حفره امنیتی به هکرها امکان می‌دهد از راه دور کنترل کامل رایانه را در دست بگیرند و درصد اهمیت آن به قدری بوده که شرکت Adobe هم‌اکنون پس از گذشت چند روز آن را وصله کرده است.

در بیانیه حاضر گفته شده است آسیب‌پذیری‌های نرم‌افزار Adobe Flash به گونه‌ای است که می‌تواند تمام سیستم‌های عامل از جمله ویندوز، مک و لینوکس را تحت تاثیر قرار دهد.

برای دو سیستم عامل ویندوز و مک، نسخه ویژه Flash Player با شماره 19.0.0.207 و قبل از آن آسیب‌پذیری را شامل می‌شود و این در حالی است که نسخه‌های 11.2.202.535 و نسخه‌های پیش از 11.x نیز این حرفه را در خود جا داده‌اند.

شرکت Adobe همچنین تایید کرد آسیب‌پذیری‌های مذکور به صورت محدود برخی سیستم‌های رایانه‌ای را تحت تاثیر قرار داده است. این شرکت بزرگ نرم‌افزاری از تمام کاربران خود خواسته‌ است هرچه سریع‌تر وصله امنیتی مربوطه را بارگذاری کنند.

روی سایت اینترنتی Adobe توضیحات کامل در مورد خطرات این آسیب‌پذیری و وصله امنیتی مربوطه ارایه شده است.


​​