اپلیکیشن

فیس‌بوک به مشکل خود در مصرف باتری آیفون اعتراف کرد

شرکت فیس‌بوک تایید کرد به دنبال روشی می‌گردد تا ابزار کاربردی آن مخصوص گوشی‌های آیفون انرژی ذخیره شده در باتری را تمام نکند و حجم کمتری از انرژی را در اختیار بگیرد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، به‌روزرسانی جدیدی که فیس‌بوک برای ابزار کاربردی خود انجام داد، طی چند هفته اخیر با انتقادات گسترده کاربران مواجه شد. در برخی گزارش‌ها گفته شد ابزار آیفون تا بیش از 40 درصد انرژی ذخیره شده در باتری آیفون را درجا می‌بلعد.

حتی اگر سیستم به‌روزرسانی لحظه‌ای پس‌زمینه هم غیرفعال باشد، ابزار کاربردی آیفون برای ساعت‌های متمادی به‌روز می‌شود و باتری را مصرف می‌کند. این مسئله باعث می‌شود باتری دستگاه در مدت کوتاه خالی شود.

فیس‌بوک در این خصوص گفت: «ما گزارش‌هایی شنیده‌ایم که نشان می‌دهد مردم در جریان استفاده از ابزار کاربردی فیس‌بوک مخصوص سیستم عامل iOS با مشکل باتری مواجه شده‌اند. ما به دنبال روش‌هایی هستیم تا بتوانیم این مشکل را هرچه سریع‌تر برطرف کنیم».

در این میان به نظر می‌رسد غیرفعال کردن ابزار مربوطه کارایی چندانی ندارد. تنها درمان کنونی این است که کاربران مجدد گوشی خود را شارژ کنند.


​​