تلفن همراه

اوپراتور اسپانیایی Yoigo آماده فروش

شرکت مخابراتی Teliasonera اعلام کرد زیرمجموعه اسپانیایی آن موسوم به Yoigo که خدمات تلفن همراه را  در این کشور ارایه می‌دهد،‌ برای واگذاری به یک شرکت دیگر آماده است

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، لازم به ذکر است طی چند سال اخیر خبر شرکت مخابراتی اسپانیایی Yoigo بارها برای فروش ارایه شد و البته شرکت مادر پس از مدتی از واگذاری آن صرف‌نظر گرد. در آخرین اقدام شرکت Teliasonera سال 2012 میلادی تصمیم به فروش آن گرفته بود و پس از گذشت مدت کوتاه این پروژه را متوقف کرد.

هم‌اکنون بار دیگر اخبار مربوط به فروش این اپراتور موبایلی منتشر شده است و در این میان یک شرکت مخابراتی محلی در اسپانیا که با نام Masmovil Ibercom شناخته می‌شود اعلام کرد که حاضر است سرمایه‌گذاری‌های لازم را انجام دهد تا این شرکت را بخرد.

منابع آگاه گزارش دادند که مذاکرات در این زمینه صورت گرفته است و این واگذاری به ارزش 570 میلیون دلار انجام می‌شود. البته این رقم کمتر از پیشنهادی است که شرکت Teliasonera در گذشته اعلام کرده بود.

شرکت Teliasonera هم‌اکنون 76.56 درصد سهام شرکت اسپانیایی Yoigo را در اختیار دارد. دیگر شرکت‌های مخابراتی بزرگ هم بخشی از سهام این اپراتور اسپانیایی را در اختیار دارند.


​​