تلفن همراه

میزان آنتن‌دهی آيفون 6s در زمره بدترین گوشی‌های جهان

«گِرت فرولاند پدِرسون» از اساتید دانشگاه آلبورگ دانمارک نخستین بار در جریان عرضه آیفون 4 نام خود را به جهانیان معرفی کرد و توانست مشکل آنتن‌دهی در این گوشی هوشمند را شناسایی کند. از آن زمان به بعد آزمایش‌های دقیق روی مدل‌های جدید آیفون انجام شد و اپل خود را موظف کرد در این زمینه دقت بیشتری انجام دهد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، گوشی هوشمند آيفون 6s که آخرین محصول ساخته شده در شرکت اپل محسوب می‌شود نیز مورد آزمایش‌های دقیق انجام گرفت و مشخص شد میزان آنتن‌دهی آن چندان قابل قبول نیست.

پدِرسون میزان آنتن‌دهی آیفون 6s را با دیگر گوشی‌ها از جمله آیفون 6 اپل، Galaxy S6 سامسونگ و Xperia Z5 Compact سونی مقایسه کرد. این آزمایش میزان آنتن‌دهی در باند فرکانسی GSM 900 در مقیاس دسیبل-میلی‌وات(dBm) را بررسی کرد.

لازم به ذکر است که این باند فرکانسی برای برقراری تماس‌های صوتی مورد استفاده قرار می‌گیرد و یک باند پشتیبان در دانمارک و دیگر کشورهای اروپایی است.

این استاد دانشگاه آزمایش خود را در محیط امواج رادیویی روی 37 دستگاه گوشی هوشمند انجام داد و در پایان متوجه شد آیفون 6s در رتبه 30 این لیست قرار داد و به عبارت دیگر میزان آنتن‌دهی آن جزء بدترین گوشی‌ها طبقه‌بندی می‌شود. بررسی‌ها نشان داد توان آنتن‌دهی آیفون جدید منفی 93 دسیبل-میلی‌وات است.

در این بررسی کارشناسان دریافتند بهترین آنتن‌دهی در جهان را گوشی هوشمند Galaxy S6 سامسونگ با منفی 97 دسیبل-میلی‌وات دارد و پس از آن هم Xperia Z5 Compact سونی در رتبه دهم قرار گرفته است.


​​