فناوری اطلاعات

انتقال اجباری کاربران ویندوزهای قدیمی به ویندوز ۱۰ از سال ۲۰۱۶

منبع: فارس
مایکروسافت قصد دارد کاربران رایانه‌های شخصی را از سال 2016 مجبور به مهاجرت به ویندوز جدیدتر 10 نماید و به این منظور بارگذاری خودکار ویندوز مذکور را در دستور کار خود قرار داده است.
 
این کار از طریق قابلیت Windows Update صورت می گیرد. انتشار این خبر توسط مایکروسافت موجب نگرانی و اظهارنارضایتی بسیاری از کاربران شده که علاقه ای ندارند به طور اجباری به سیستم عامل جدید مهاجرت کنند.
 
ویندوز 10 اولین بار در جولای سال 2015 عرضه شد و به کاربران ویندوزهای 7 و 8.1 امکان داده شد به رایگان به سیستم عامل یاد شده مهاجرت کنند. از آن زمان تاکنون انتشار اخباری در مورد جمع آوری گسترده اطلاعات کاربران ویندوز 10 و همین طور فایل های حجیم به روزرسان آن باعث انتقاد کاربران شده است.
 
البته مایکروسافت اعلام کرده کاربرانی که تنظیمات Windows Update را از حالت خودکار خارج کنند به طور ناگهانی به ویندوز 10 منتقل نمی شوند. کارشناسان معتقدند با توجه به اینکه مایکروسافت ویندوز 10 را آخرین ویندوز خود اعلام کرده قصد دارد به هر نحو ممکن کاربران را به مهاجرت به سیستم عامل یاد شده مجبور کند.
 
این شرکت اعلام کرده از این به بعد به جای عرضه ویندوزهای جدید صرفا بخش های مختلف ویندوز 10 را به روز می کند و قصد ندارد نسخه های تازه آن را طراحی و عرضه کند. تعداد کاربران ویندوز 10 در حال حاضر بیش از 110 میلیون نفر است.

​​