اپلیکیشن

قابلیت جدید جیمیل برای پاسخگویی خودکار به ایمیل‌ها

کاربران سازمانی یا افرادی که از راه دور با دوستان خود در ارتباط هستند روزانه ده‌ها پست الکترونیکی دریافت می‌کنند. ولی، آیا روزی فرا می‌رسد که گوشی هوشمند ما بتواند به صورت خودکار به این ایمیل‌ها پاسخ دهد؟

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شرکت گوگل فناوری ویژه‌ای را ارایه کرده است که تا اندازه‌ای می‌توان این آرزو را برآورده کند. این فناوری با نام Deep Learning شناخته می‌شود و اساس کار آن برمبنای هوش مصنوعی است و گوگل می‌کوشد به کمک آن انواع سرویس‌های آنلاین را ارتقا دهد.

گوگل هم‌اکنون نسخه ویژه‌ای از ابزار کاربردی Gmail را عرضه کرده و بخش Inbox در آن را به فناوری جدید خود مجهز کرده است. این نسخه جدید می‌تواند محتوای داخلی پست‌های الکترونیکی را تحلیل کند و انواع پاسخ‌های مرتبط را به شما پیشنهاد دهد.

ایده اصلی فناوری جدید گوگل در مرحله کنونی این است که کاربران به سرعت و بدون دخالت دست بتوانند به تمام ایمیل‌های دریافتی پاسخ دهند. این کار به کاربران موبایلی کمک می‌کند تا زمانی که در حرکت هستند، نیازی به استفاده از صفحه‌کلید لمسی نداشته باشند و به راحتی به ایمیل‌ها پاسخ دهند.

«الکس گاولی» مدیر تولید گوگل در این خصوص توضیح داد: «فناوری جدید به گونه‌ای طراحی شده است که علاوه بر تحلیل محتوای پست الکترونیکی، می‌تواند نحوه پاسخگویی شما به ایمیل‌های مشابه را هم شناسایی کند. در این شرایط انواع مثال‌های پیش‌فرض برای پاسخگویی به هر پست الکترونیکی پیش‌روی شما قرار می‌گیرد».


​​