تلفن همراه

خدمات سازمانی Verizon فروخته می‌شود

شرکت مخابراتی Verizon Communications با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که تصمیم خود را برای فروش بخش خدمات سازمانی نهایی کرده است.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این شرکت توضیح داد مرکز تولید خدمات سازمانی آن بیش از 10 میلیارد دلار ارزش دارد که قرار است این بخش به صورت یکجا واگذار شود.

شرکت Verizon که بزرگترین مرکز مخابراتی آمریکا محسوب می‌شود، با واگذاری این بخش تصمیم دارد به صورت ویژه روی هسته مرکزی فعالیت‌های خود تمرکز داشته باشد و گام‌های بلندتری در عرصه مخابراتی بردارد.

در این واگذاری کسب و کار شرکت مخابراتی مذکور که پیش‌تر با نام MCI شناخته می‌شود و خدمات تلفن ثابت و اینترنت را ارایه می‌کرد هم فروخته خواهد شد. زیرمجموعه دیگر این شرکت مخابراتی موسوم به Terremark نیز با مراکز داده خود قرار است به فروش برسد.

گفته می‌شود که با روی کار آمدن خدمات پردازش ابری، واحد توسعه Terremark نتوانست طی چند سال اخیر چندان سودده باشد و با شرکت‌های بزرگی چون Alphabet و آمازون رقابت کند. به همین خاطر Verizon تصمیم گرفت این بخش‌ را بفروشد.

جداسازی خدمات سازمانی Verizon از بقیه واحدهای این شرکت مخابراتی بزرگ کار آسانی نیست و خرید می‌بایست برای در اختیار گرفتن مدیریت بخش‌های مذکور مدت زیادی را منتظر بماند.


​​