فناوری اطلاعات

سفارش پیتزا با فشار تنها یک دکمه ممکن شد

منبع: دنیای اقتصاد
یک فروشگاه زنجیره‏ای فروش پیتزا سفارش دادن این خوردنی محبوب را تنها با فشردن یک دکمه ممکن کرده است تا کاربران دیگر نیازی به تلفن زدن، استفاده از برنامه‌های همراه و... نداشته باشند. 
 
شعب زنجیره‌ای پیتزافروشی Domino اعلام کرده‌اند به فاصله کوتاهی بعد از فشردن این دکمه پیتزای خود را در منزل دریافت خواهند کرد.Domino پیش از این سفارش دادن پیتزا را با استفاده از تلویزیون‌های هوشمند و از طریق توئیت کردن شکلک یا emoji پیتزا ممکن کرده بود. علاقه‌مندان به استفاده از این فناوری جدید یک دکمه پلاستیکی بسته‌بندی شده را دریافت می‌کنند که در جعبه‌های مقوایی مشابه با جعبه پیتزا قرار گرفته است. سپس مدل پیتزای محبوبی را که معمولا سفارش می‌دهند از طریق برنامه‌ریزی خاصی وارد حافظه این دستگاه می‌کنند و هر وقت که تمایل داشتند با فشردن دکمه آن را دریافت خواهند کرد.
 
همگام‌سازی این ابزار با گوشی همراه و برنامه همراه Domino از طریق بلوتوث ممکن است. قرار است عرضه این دکمه‌ها از دسامبر آغاز شود. اما پس از آن تا فوریه سال 2016 دکمه جدیدی عرضه نمی‌شود. گفتنی است برخی شرکت‌های دیگر ارائه‌دهنده خدمات تفریحی و خوراکی درصدد ارائه خدمات مشابهی به مشتریان خود هستند.

​​