بازار سرمایه

شرکت یاهو آماده فروش شد

روزنامه وال استریت ژورنال در شماره امروز خود گزارشی را در مورد وضعیت نابسامان شرکت یاهو منتشر کرد و توضیح داد مذاکرت اولیه برای فروش این شرکت آغاز شده است.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این روزنامه اعلام کرد یاهو با شرکت اینترنتی چینی علی‌بابا مذاکرت اولیه را انجام داده است تا هسته مرکزی خود به همراه سهام این شرکت را واگذار کند.

طی سال 2015 میلادی ارزش سهام یاهو بیش از 30 درصد کاهش یافت که مهم‌ترین دلیل این اتفاق کاهش محبوبیت خدمات یاهو نزد کاربران جهانی بود. بر این اساس، فروش سرمایه‌های یاهو تنها روشی است که می‌تواند پیش از فروپاشی و کاهش بیشتر ارزش سهام آن مورد استفاده قرار گیرد.

برای آنکه درک بهتری از وضعیت نابسامان و مشکلات یاهو داشته باید بد نیست به این اعداد و ارقام توجه کنید. این شرکت آمریکایی 15 درصد از سهام شرکت چینی‌ علی‌بابا را در اختیار دارد که ارزش این سهام حدود 32 میلیارد دلار محاسبه می‌شود. این در حالی است که کل شرکت یاهو با تمام سرمایه‌های آن در مجموع ارزشی بالغ بر 8.5 میلیارد دلار دارد.

تحلیلگران پیش‌بینی کردند هسته مرکزی یاهو شامل موتور جست‌وجوگر، اخبار، سرویس پست الکترونیک، ابزارهای سرگرمی و خدمات سازمانی آن در مجموع 3.9 میلیارد دلار می‌ارزد.

نتایج نامطلوب یاهو طی چند سال اخیر باعث به «ماریسا مایر» مدیرعامل این شرکت انتقادات فراوان وارد شود. خانم مایر در سال 2012 میلادی از شرکت گوگل وارد یاهو شد تا بتواند به اوضاع بحران‌زده آن پایان دهد که البته اقدام قابل ملاحظه‌ای انجام نداد.


​​