فناوری اطلاعات

مدیر عامل پست: مأموریت جدید پست عرضه مرسولات غیر ثبتی است

منبع: تسنیم
مدیر عامل شرکت پست گفت: جهت‌گیری ادارات پست پیشرفته دنیا به سمت عرضه مرسولات غیر ثبتی است و در همین ارتباط لازم است زیرساخت‌های آن طراحی و اجرایی شود.
 
 
حسین مهری با بیان اینکه امروزه شاهد دگرگونی‌های اساسی در پست جهانی هستیم، اظهار کرد: جهت‌گیری ادارات پست پیشرفته دنیا به سمت عرضه مرسولات غیر ثبتی است و در همین ارتباط لازم است زیرساخت‌های مورد نیاز برای توسعه آن از سوی دفتر بین‌الملل معرفی و با همکاری حوزه فنی طراحی و اجرایی شود.
 
وی پست بین‌الملل را دیده‌بان شبکه پستی در عرصه جهانی دانست و افزود: تشکیل کارگروه‌های تخصصی، مشارکت با بخش خصوصی و بهره‌گیری از مشاوران توانمند در حوزه بین‌الملل می‌تواند به حرکت این بخش سرعت بیشتری دهد.
 
رئیس هیات مدیره پست در همین ارتباط گفت: باید سرویس‌ها و تجهیزات جدید پستی در دیگر کشورها شناسایی و به مسئولان خصوصا معاونت فنی منعکس شود.
 
مهری در ادامه خواستار بومی‌سازی و عملیاتی شدن قوانین و مقررات صادره از اتحادیه پستی جهانی در کشور شد.
 
او با تاکید بر ضرورت اقدامات روشمند در پست بین‌الملل تصریح کرد: باید از فرصت‌ها و ظرفیت‌هایی که در شرایط پسا تحریم ایجاد می‌شود نهایت بهره را برده و با طراحی سرویس‌های جدید بتوانیم در عرصه خدمت‌رسانی با ارایه خدمات مطلوب‌تر به مردم انجام وظیفه نماییم.
 
مدیر عامل پست با بیان اینکه می‌بایست بر انتخاب متصدیان قبول در باجه‌های بین‌الملل نظارت کافی صورت گیرد، تصریح کرد: باید افرادی کاردان، باتجربه و مسلط به فرآیندها و قوانین پستی در این بخش به کار گرفته شوند.

​​