فناوری اطلاعات

انتقاد مدیرعامل سابق مایکروسافت از سیاست‌های مدیر فعلی

منبع: دنیای اقتصاد
استیو بالمر مدیرعامل سابق مایکروسافت که کماکان بزرگ‌ترین‌ سهامدار این شرکت است به تندی از سیاست‌های ساتیا نادلا مدیر عامل فعلی این شرکت انتقاد کرده و برخی از آنها را مزخرف توصیف کرده است.
 
وی که در جلسه‌ای با سهامداران مایکروسافت شرکت کرده بود پس از ارائه گزارش مالی این شرکت تصریح کرد: بخشی از استراتژی مایکروسافت «به درد نمی‌خورد.» او همچنین گزارش مربوط به عملکرد خدمات کلود مایکروسافت و اعداد ارائه شده در این گزارش را مزخرف دانسته، زیرا در این گزارش تنها نرخ رشد ذکر شده و میزان درآمد به دست نیامده است.
 
بخش عمده نارضایتی بالمر مربوط به استراتژی مایکروسافت در ارتباط با سیستم عامل همراه ویندوز فون بوده، زیرا وی معتقد است هنوز برنامه‌های همراه طراحی شده برای نسخه همراه ویندوز بسیار محدود است و این یک نقطه ضعف جدی است که موجب می‌شود کاربران تمایل زیادی به مهاجرت به سیستم عامل همراه مایکروسافت نداشته باشند. در جلسه مذکور از ساتیا نادلا پرسیده شده که وی چه برنامه‌ای برای رفع کمبود برنامه‌های همراه مهم و متنوع برای پلت‌فرم موبایلی کمپانی مایکروسافت دارد و وی در پاسخ، به توضیح برنامه‌های خود برای تشویق توسعه دهندگان به منظور ساخت برنامه‌های فراگیر که قابل استفاده روی کامپیوترهای شخصی، موبایل و ایکس باکس هستند، پرداخته است.
 
اما بالمر ضمن رد این راهکار افزوده که سیستم عامل ویندوز فون باید امکان اجرای برنامه‌های اندرویدی را داشته باشد. مایکروسافت فعلا قابلیت بهره‌گیری از برنامه‌های اندروید گوگل در ویندوز موبایل را کنار گذاشته اما کماکان برنامه‌ای مشابه را در مورد برنامه‌های iOS اپل دنبال می‌کند.

​​