بازار سرمایه

ارزش 4.8 تریلیون دلاری صنعت جهانی فناوری در سال 2025

موج تازه اقتصادی در عرصه دیجیتال به زودی صورت می‌گیرد و این طور که کارشناسان مرکز Ovum پیش‌بینی کرده‌اند، اقتصاد دیجیتال طی یک دهه پیش‌رو به میزان قابل ملاحظه پیشرفت می‌کند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مرکز Ovum در آخرین گزارش خود اعلام کرد در سال 2025 میلادی ارزش بازار جهانی محصولات دیجیتال به بیش از 4.8 تریلیون دلار خواهد رسید که این رقم نسبت به امروز رشد 29 درصدی را نشان می‌دهد. در این فرآیند شرکت‌های بزرگ فعال در عرصه IT از جمله IBM و SAP، مراکز ارایه‌دهنده خدمات فناوری از جمله AT&T، Deutche Telecom، و شرکت‌های بزرگی چون گوگل، مایکروسافت و اپل بیشترین تاثیر را در این زمینه می‌گذارند. با این وجود گفته می‌شود بخش خدمات سازمانی بیشترین درآمد را به خود اختصاص می‌دهد.

بر اساس آخرین بررسی‌های صورت گرفته، ارزش بازار جهانی خدمات فناوری سازمانی در سال 2025 میلادی با رشد دو برابری نسبت به امروز به یک تریلیون پوند خواهد رسید.

در این یک دهه ارزش بازار خدمات ارتباطی سنتی و سیستم‌های پهن‌باند اینترنتی کاهش خواهد یافت و در مقابل صنعت تبلیغات دیجیتال درآمدی بالغ بر 254 میلیارد پوند را به دست خواهد آورد.

بین سال‌های 2015 تا 2025 میلادی بازار جهانی خدمات سازمانی شد 32 درصدی را تجربه خواهد کدر. همچنین بازار سیستم‌های سنتی ارتباطی 28 درصد از درآمد کلی بازار جهانی خدمات دیجیتال را در اختیار خواهد گرفت و مجموع سرمایه‌های آن 8 درصد کاهش خواهد یافت.

بازار تبلیغات دیجیتال سریع‌ترین رشد را خواهد داشت و ارزش آن از 166 میلیارد دلار در سال 2015 به 385 میلیارد دلار در سال 2025 خواهد رسید. با این وجود در سال 2025 تبلیغات دیجیتال تنها 8 درصد از مجموع درآمدهای جهانی عرصه فناوری را به خود اختصاص می‌دهند.


​​