تلفن همراه

نیمی از خریدهای سال 2018 به کمک سیستم پرداخت موبایلی

بر اساس گزارش جدید منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی گارتنر، سیستم‌های پرداخت موبایلی از سوی کاربران ساکن در مناطق آمریکای شمالی، ژاپن و اروپای غربی مورد پذیرش قرار گرفته است.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، گارتنر بر اساس آخرین بررسی‌های خود پیش‌بینی کرده است که در سال 2018 میلادی نیمی از ساکنان کشورهای پیشرفته در عرصه فناوری از گوشی هوشمند یا فناوری‌های پوشیدنی برای انجام پرداخت‌های موبایلی استفاده کنند.

البته کارشناسان گارتنر بر این باورند که پرداخت‌های موبایلی تنها یکی از چندین نوآوری محسوب می‌شوند که طی چند سال آتی روی بازار جهانی محصولات مصرفی فناوری تاثیر قابل ملاحظه برجا می‌گذارند.

این مرکز تحقیقاتی توضیح داد که در حال حاضر سه نوع سیستم پرداخت موبایلی یا کیف پول موبایلی در جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد: پرداخت‌های مبتنی بر گوشی‌های هوشمند یا فناوری‌های پوشیدنی، کیف پول‌های ارایه شده از سوی برندها، بانک‌ها یا مراکز عرضه کننده خدمات کارت‌های اعتباری، و کیف پول‌های موبایلی ارایه شده از سوی فروشگاه‌هایی مانند Starbucks.

گارتنر در گزارش جدید خود همچنین اعلام کرد، در سال 2018 میلادی 75 درصد محتوای ارایه شده مخصوص گیرنده‌های تلویزیونی از طریق ابزارهای کاربردی و خدمات ارتباطی تماشا می‌شوند.


​​