فناوری اطلاعات

سرویس ویژه پست برای مرسولات ناجا

منبع: ایسنا
بخش قابل توجهی از مرسولات پستی به اسنادی که از سوی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و سازمان‌های مختلف ارسال می‌شوند مربوط است که برای پیگیری وضعیت این مرسولات، شرکت پست سامانه‌ای خاص طراحی کرده است.
 
از طریق «سامانه رهگیری مرسولات سازمانی»، افراد می‌توانند وضعیت مرسولات سازمانی خود را پیگیری کنند و در جریان آخرین شرایط آنها قرار گیرند.
 
بدین منظور افراد می‌توانند از طریق سامانه شرکت پست به آدرس www.post.ir نسبت به پیگیری وضعیت ارسال مدارکی چون شناسنامه، کارت خودرو، اسناد موتورسیکلت، گواهینامه، مرسولات نظام وظیفه و یا ابلاغیه‌های دیوان عدالت اداری اقدام کنند.
 
برای این کار کافی است پس از مراجعه به سایت شرکت پست و سامانه رهگیری مرسولات سازمانی، فرد ابتدا نوع سند خود را انتخاب کند و پس از آن با وارد کردن یک مورد اطلاعات مانند پلاک خودرو یا موتورسیکلت، شماره کارت ملی و همچنین رمزی که از سوی این سایت در اختیار آنها قرار می‌گیرد به جست‌وجوی مرسولات خود پرداخته و از آخرین وضعیت ارسال آنها مطلع شود.
 
البته در کنار این سرویس، شرکت پست سرویس دیگری را هم برای پیگیری وضعیت اسناد مفقوده طراحی کرده است که برای دسترسی به این سرویس نیز می توان از طریق پورتال شرکت پست به جست‌وجوی مدارک مفقوده پرداخت.

​​