تلفن همراه

سرعت اینترنت بی‌سیم در قطر 375 مگابیت در ثانیه می‌شود

اپراتور موبایلی Ooredoo Qatar همکاری‌های جدیدی را با شرکت تولیدکننده تجهیزات مخابراتی Nokia Network آغاز کرده است تا به موجب آن بتواند از طریق شبکه مخابراتی سه‌ بانده LTE-A سرعت اینترنت بی‌سیم خود را به 375 مگابیت در ثانیه برساند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این دو مرکز در نوامبر 2015 موفق شدند برای نخستین بار در خاورمیانه سیستم CAT 11 مبتنی بر نسل چهارم شبکه‌های مخابراتی را به نمایش بگذارند و سرعت برگذاری اینترنتی را تا 600 مگابیت در ثانیه افزایش دهند.

شرکت مخابراتی Ooredoo Qatar هم اکنون در شبکه 4G خود فناوری CAT 9 را به صورت گسترده مورد استفاده قرار می‌دهد و پیش‌بینی شده است به واسطه آن ساکنان شهر دوحه به زودی بتوانند با سرعت 375 مگابیت در ثانیه به اینترنت بی‌سیم دسترسی داشته باشند.

این اپراتور موبایلی تصمیم دارد از طیف باند مخابراتی 800، 1800 و 2600 مگاهرتزی خود، 50 مگاهرتز را به صورت اختصاصی به این سرویس اختصاص دهد.

با این تحولات کلیه ساکنان شهر دوحه و مناطق اطراف آن می‌توانند به اینترنت بی‌سیم با سرعت 375 مگابیت در ثانیه دسترسی اشته باشند تا انواع خدمات مورد نیاز خود را در اختیار بگیرند.

لازم به ذکر است در سال 2014 میلادی در جریان برگزاری کنفرانس جهانی مخابرات وابسته به اتحادیه بین‌المللی ارتباطات (ITU)، شرکت‌های مخابراتی Ooredoo Qatar، Nokia Network و China Mobile موفق شدند سرعت اینترنت بی‌سیم مبتنی بر شبکه LTE را به 4.1 گیگابیت در ثانیه برسانند و رکورد جهانی را در این زمینه بشکنند.


​​