تلفن همراه

استرالیا دسترسی به خدمات اینترنت اشیا را آسان کرد

لینک‌های ارتباط بی‌سیم ماشین به ماشین (M2M) در اپراتورهای استرالیایی که خدمات اینترنت اشیا (IoT) را هم ارایه می‌دهند، از این پس می‌توانند تغییرات لحاظ شده توسط مرکز تنظیم قوانین مخابراتی و ارتباطی این کشور را مورد استفاده قرار دهند تا دسترسی آسان‌تری به طیف باند مخابراتی داشته باشند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، بسیاری از دستگاه‌های کنونی M2M و IoT از طریق کلاس ویژه ارایه شده تسوط مرکز ارتباطات و رسانه استرالیا (ACMA) به خدمات مورد نیاز خود دسترسی پیدا می‌کنند که این کلاس مشابه طیف باند مخابراتی معمول در این کشور به کار می‌رود.

طرح جدید برای ایجاد تغییرات لازم در این زمینه به گونه‌ای ارایه شده است که موانع فنی برای استفاده از باندهای ضعیف را برطرف می‌کند و شبکه‌های بی‌سیم را به صورت گسترده‌تر در اختیار کاربران سازمانی می‌گذارد.

بر اساس قوانین Class Licence 2015 ارایه شده توسط دولت استرالیا، دستگاه‌های مذکور بر اساس باندهای 900 مگاهرتز، 2.4 گیگاهرتز و 5.8 گیگاهرتز خدمات مورد نیاز خود را در اختیار می‌گیرند.

«کریس چاپمن» مدیرعامل مرکز ACMA در این خصوص گفت: «این تغییرات می‌تواند زمینه لازم برای نوآوری‌های بیشتر در زمینه M2M و IoT را فراهم آورد. طرح اولیه ارایه شده در این زمینه بخشی از برنامه جامع دولت استرالیا برای ارایه گسترده خدمات اینترنت اشیا محسوب می‌شود».


​​