تلفن همراه

آیفون 7 Plus با حافظه داخلی 256 گیگابایتی عرضه می‌شود

سایت ایتنرنتی Gadget Arena به نقل از منابع آگاه چینیگزارش داد که شرکت اپل گوشی هوشمند آیفون 7 Plus را همراه با حافظه داخلی 256 گیگابایتی آماده ورود به بازار می‌کند و قرار است از این طریق یک تحول بزرگ در عرصه دستگاه‌های موبایلی به وجود دارد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، البته در این خبر گفته نشد که اپل تصمیمی برای کنار گذاشتن آیفون 16 گیگابایتی اتخاذ کرده است یا خیر. ولی به هر حال منابع آگاه چینی می‌گویند که تولید مدل جدید این گوشی هوشمند با حافظه داخلی 256 گیگابایتی حتمی است.

با دنبال کردن روند فعالیت‌های اپل در سال‌های گذشته، دور از ذهن به نظر نمیرسد که این شرکت آیفون جدید را همراه با حافظه داخلی 256 گیگابایتی عرضه کند.

شرکت اپل همچنان پرچمدار گوشی‌های خود موسوم به آیفون 6s Plus را همراه با حافظه داخلی 16 گیگابایتی هم عرضه می‌کند و از آنجایی که این گوشی قابلیت پشیتبانی از کارت حافظه microSD را ندارد، کاربران پس از گرفتن چند عکس با مشکل پر شدن حافظه داخلی دستگاه مواجه می‌شوند. این مسئله طی یک سال گذشته انتقادات فراوان به اپل را به دنبال داشته است و به همین خاطر احتمال می‌رود تولید مدل جدید آیفون با حافظه داخلی 16 گیگابایتی متوقف شود.

البته منابع آگاه می‌گویند حداکثر ظرفیت حافظه داخلی گوشی هوشمند آیفون 7 Plus که سپتامبر 2016 وارد بازار می‌شود 128 گیگابایت است و مدل معمول این دستگاه با نام آيفون 7 قرار است با حداکثر ظرفیت 128 گیگابایت به دست کاربران برسد.


​​