فناوری‌های پوشیدنی

با CES 2016: آلکاتل برای کودکان ساعت مچی هوشمند ساخت

شرکت آلکاتل قصد دارد در نمایشگاه CES 2016 که این هفته در لاس‌وگاس آمریکا برگزار می‌شود، از نخستین ساعت مچی هوشمند خود مخصوص کودکان رونمایی کند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این ساعت هوشمند که در اصل یک گیرنده مبتنی بر سیستم‌های ماهواره‌ای GPS است با نام CareTime عرضه می شود و والدین از طریق آن می‌توانند فرزند خود را ردیابی کنند.

برای این ساعت مچی بچگانه یک ابزار موبایلی ساخته شده است که با سیستم‌های عامل iOS 7 به بعد و اندروید 4.3 به بعد سازگاری دارد و همه اطلاعات مربوط به کاربر، از موقعیت جغرافیایی تا وضعیت سلامت او را به والدین انتقال می‌دهد.

والدین از طریق این ساعت مچی هوشمند می‌توانند با فرزند خود تماس بگیرند یا پیغام صوتی برای او ارسال کنند. کودکان نیز می‌توانند به تماس‌های تلفنی برقرار شده از طریق 10 شماره‌ای که والدین آنها را ذخیره کردند، پاسخ دهند.

همچنین این قابلیت برای کودکان برقرار شده است تا در صورت لزوم با پنج شماره‌ای که والدین از قبل داخل ساعت مچی ذخیره کردند، تماس بگیرند.

شرکت آلکاتل اعلام کرد که طی هفته جاری از این ساعت هوشمند کودکانه در نمایشگاه CES 2016 رونمایی می‌کند و البته در نظر دارد آپریل امسال آن را در اروپا و آمریکای لاتین عرضه کند.


​​