باندپهن

مدیرعامل اپراتور ارتباطات ثابت: سرشماره جدید 094 به تلفن‌ ثابت و همراه اختصاص یافت

مدیرعامل اپراتور ارتباطات ثابت از تخصیص سرشماره‌ جدید 094 برای شماره‌های ثابت به اپراتورهای FCP (اپراتورهای ارتباطات ثابت) خبر داد که امکان استفاده از این شماره به صورت همراه نیز وجود دارد.
 
محمدعلی یوسفی زاده در گفت‌وگو با فارس، از تخصیص سرشماره‌ جدید 094 برای شماره‌های ثابت به اپراتورهای FCP (اپراتورهای ارتباطات ثابت) خبر داد.
 
وی گفت: در یکی از بندهای اصول پروانه‌ اپراتورهای ارتباطات ثابت امکان ارائه خدمات تلفن‌ثابت دیده شده که با تصمیم کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات FCPها روی سرشماره‌ 094 بر بستر IP تلفن واگذار می‌کنند.
 
این مدیرعامل اپراتور ارتباطات ثابت افزود: ابتدا قرار بود کد 094 به شرکت‌های FCP اختصاص داده شود و کد داخل استانی و بیرون استانی یکی باشد که با درخواست شرکت‌های FCP یک کد داخل استانی از رنج 9 مانند کدهای پروانه‌های سابق PSTN نیز به FCPها اختصاص داده شد.
 
یوسفی‌زاده ادامه داد: هدف از این تمایز کد این بود که بتوانیم تعرفه‌های متفاوتی برای داخل و خارج استانی لحاظ کنیم.
 
وی درباره نحوه ارتباط این شماره تلفن‌های ‌ثابت با تلفن‌های مخابرات توضیح داد: مانند مخابرات یکسری شماره‌ داخل استانی خواهیم داشت که با کد داخل استانی کار می‌کند و یکسری شماره با کد خاص داریم که شبیه پیش شماره‌های موبایل است که توسط رگولاتوری تخصیص داده می‌شود.
 
یوسفی‌زاده درباره نحوه استفاده مشترکان از این تلفن‌های ثابت، گفت: سرویس بر مبنای IP خواهد بود که در مدل خانگی دیوایس‌های ساده‌ای مانند دستگاه اسپیلیتر پیش‌بینی شده که از این طریق مشترکان به صورت توامان به تلفن و اینترنت دسترسی دارد برای کارکرد موبایل نیز اپلیکیشنی طراحی می‌شود که مشترک روی موبایل از این خط استفاده کند.
 
مدیر عامل اپراتور ارتباطات ثابت درباره تعرفه‌ تلفن ثابت FCP‌ها تصریح کرد: تعرفه‌ها براساس مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات خواهد بود که تعرفه‌های پیشنهادی را برای کمیسیون تنظیم ارسال کنیم و با توجه به اینکه خارج از مدل مخابرات روی ما حساب می‌کنند پیشنهاد رگولاتوری این است که تعرفه‌های فلت داشته باشیم.
 

​​