تلفن همراه

نیمی از گوشی‌های فروخته شده با خدمات 4G سازگارند

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی IDC، در ماه اکتبر از سال 2015 میلادی 9.3 میلیون دستگاه گوشی هوشمند جدید در اختیار کاربران هندی قرار گرفت و در ماه سپتامبر نیز این آمار به 10 میلیون دستگاه رسید.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، «کارتیک جی» مدیر تحقیقات دستگاه‌های الکترونیکی در شعبه هندی IDC گفت: «در ماه اکتبر از سال 2015 میلادی میزان فروش گوشی هوشمند در هند 12.1 درصد افزایش یافت و البته ماه‌های بعد این روند ادامه پیدا کرد. در ماه سپتامبر فروش گوشی‌های هوشمند در هند رشد 33.5 درصدی را تجربه کرد و دو شرکت سامسونگ و لنوو بزرگترین پیروز در این بازار بودند».

گوشی‌های On5 و On7 سامسونگ، Vibe P1 لنوو، Oneplus 2، و آیفون 6s اپل پرفروش‌ترین محصولات در کشور هند بوده‌اند و پیش‌بینی می‌شوند روند صعودی برای فروش گوشی‌های هوشمند در این کشور آسیایی همچنان ادامه پیدا کند.

البته این اتفاق فقط به کشور هند محدود نشده است. مرکز تحقیقاتی IDC در ادامه گزارش خود اعلام کرد فروش گوشی‌های هوشمند با قابلیت دریافت خدمات 4G نیز رشد 25.9 درصدی را تجربه کرد و این بررسی نشان داد نیمی از گوشی‌هایی که اکتبر پارسال در بازار جهانی فروخته شده‌اند، مجهز به گیرنده LTE 4G بوده‌اند.


​​